Mobil EDS yollarda: Mobil trafik cezası dönemi başladı

İstanbul trafiğinde yeni bir dönem başlıyor. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi mühendisleri ve İSBAK mühendisleri tarafından geliştirilen Mobil EDS araçları bugün trafiğe çıkıyor.Araçlar üzerilerindeki kameralarla artık akan trafikte de trafik ihlallerini tespit edebilecek.

Mobil EDS

Mobil EDS Dünyada İlk Kez İstanbul’da

Park, duraklama, emniyet şeridi, hız ihlali tespitleri ve trafikte makas atan sürücüler Mobil EDS tarafından anından tespit edilerek anında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü Kontrol Merkezi‘ne iletiliyor.

İBB ve İSBAK İşbirliği

İBB ve İSBAK işbirliği ile hayata geçirilen Mobil EDS araçları; araç üstü kameraları, görüntü işleme teknolojisi ve gelişmiş radarları ile akan trafiği kontrol ederek trafik ihlallerini anında tespit ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü Kontrol Merkezi

Mobil EDS araçlarının çevresel etkiler nedeniyle ulaşamadığı noktalarda, operatörün kullandığı Akıllı Gözlük Kamerası ile trafik denetimi yapılmaya devam ediliyor. Mobil EDS ile tespit edilen ihlaller, kablosuz haberleşme aracılığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü Kontrol Merkezi’ne iletiliyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar