LPG'li araç sahiplerine güzel haber

Dünya’da bizden daha fazla otogaz tüketen tek ülkenin Güney Kore olduğunu ve Dünya’da en fazla otogaz istasyonu bulunan ülke olduğumuzu biliyor muydunuz? Fabrika çıkışından LPG’li otomobillerin olduğu ve LPG’nin giderek daha da fazla tercih edildiği ülkemizde tüm güvenlik önlemlerine rağmen halen LPG’li araçlara yürüyen bomba muamelesi yapılıyor.

İpragaz Genel Müdür ve aynı zamanda Türkiye LPG Derneği’nin de başkanı olan Selim Şiper, binlerce araç sahibinin yaşadığı alışveriş ve kongre merkezlerinin otoparklarında yaşadığı sorunun ortadan kalkacağını müjdeledi. Artık LPG’li araçlar da bu kapalı otoparklara girebilecek. Şiper, Ankara’da görüşmelerin tamamlandığını ve muhtemelen genel seçimler sonrasında yasağın sona ereceğini duyurdu.

Türkiye’de trafikteki 9.9 milyon otomobilin 4.1 milyonu otogazla çalışıyor. LPG’li araçlara kapalı otopark yasağının hiçbir Avrupa ülkesinde uygulanmadığı ve LPG’li araçların son derece güvenli olduğu vurgulandı.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar