LPG Fiyatlarına Görülmemiş Zam Geldi

Türkiye’de trafikteki araçların % 41.5’i LPG’li.* Dünya’nın en pahalı benzinini kullanıyorken, yakıt olarak LPG tercih eden sürücüler ekonomik anlamda bir nebze olsun daha rahattılar. Bugün bu görece rahatlığın son günü çünkü bu geceden itibaren LPG fiyatlarına görülmemiş bir zam yapılacak.

LPG’nin litre fiyatı İstanbul’da 2.81 TL’den 3.11 TL’ye, Ankara’da ise 2.61 TL’den 2.91 TL’ye çıkacak. 30 kuruşluk zam, Türkiye’de LPG’ye tek seferde yapılan en büyük zam olmuş oldu.

Yapılan zamma gerekçe olarak yurtdışı maliyetlerinin yükselmesi gösterildi. Petrol ve döviz kurunda değişiklik olmamasına rağmen zam yapılması soru işaretlerine neden oldu.

LPG’nin yanısıra evlerde kullanılan tüpgaz’a da zam yapıldı.  Sektör temsilcileri, dağıtım şirketlerinin kullanıcı fiyatını belirleyeceklerini açıkladı.

Kaynak: TUİK Kasım verileri

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar