Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Kadınlara özel park yeri

Park yeri tüm büyük kentlerde önemli zaman kayıplarına yol açan kritik bir sorun. Şehir içi trafiğin büyük kısmını park yeri bulabilmek için atılan turlar oluşturuyor.  Park sorununu bir de Dünya’nın en kalabalık ülkesinde düşünün. Otomobil sayısının fazlalığı yüzünden hava kirliliğinin hayatı tehdit edecek seviyelerde yaşandığı ülkede, bir alışveriş merkezi “Sadece Kadınlar” için geniş park yerleri ayırınca medyada büyük tartışmalara neden oldu.

Kadınlar için ayrılan park alanları normalden 28 cm daha geniş ve pembe harflerle “ Sadece Kadınlar” yazılı. Alan, daha kolay manevra yapabilmek için geniş tutulmuş.

Alışveriş merkezinin uygulaması kadın müşterileri ikiye böldü. Bazı kadınlar uygulamanın getirdiği rahatlıktan memnun olduklarını söylerken, bazıları da uygulamanın cinsiyetçi olduğunu ve kadınlara hakaret içerdiğini ve saygısızca olduğunu düşünüyor.

Mükemmel park etmenin bilimsel yolu bulundu

Kadın sürücülerin park becerileri olmadığını söylemek büyük bir genelleme olur. Park konusu zamanla ve pratikle gelişen bir beceriyken, artık üreticilerin kendi kendilerini park eden araçlar üretmeleri ve park sensörüne alışanların bırakmak istememeleri konunun zorlu doğasına işaret ediyor. Dünyanın en hızlı park eden ve üst üste 2 kezGuinnes rekorlar kitabına girmiş kardeşlerin nasıl yaptığını şuradan görebilirsiniz.

Çin’de kadınlar için trenlerde de özel kompartmanlar da bulunuyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar