İstanbul trafiğinde yeni dönem: Mahmutbey gişeleri kapanıyor

Mahmutbey ve Çamlıca gişelerine de Serbest Geçiş Sistemi kurulması çalışmaları hızlandı. Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan trafiğin daha da olumsuz etkilenmemesi için yaz dönemini beklediklerini söylüyor.

Edirne’ye kadar uzayacak

Serbest Geçiş Sistemi’nin otoyollarda köprülerden farklı olduğu, hem girişte hem çıkışta okutulabilmesi için Mahmutbey’in gerisindeki tüm girişlere ve buradan yapılacak tüm çıkışlara sistemin kurulması gerektiği ifade ediliyor. Sistem daha sonra Edirne’ye kadar uzatılacak.

SGS’nin trafiği rahatlatması bekleniyor

İlk olarak Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde uygulanan SGS’nin trafiği rahatlattığı gibi aynı şekilde bu bölgede de benzer rahatlama yaratacağını söyleyen Turhan, “Havuzlanma hızla eriyor. Dur kalklar da engellenince yolun kapasitesi artıyor. Otomatik ve hızlı geçiş sistemi gişelerindeki ayrılma ve örülmeler trafikteki sürekli akımı etkiliyor ve yolun kapasitesini daraltıyordu. Yol ne kadar geniş olursa olsun sorun yaşanıyor ve yol tam kapasite ile kullanılmıyordu. Şimdi bu sorunlar kalktı” dedi.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar