İstanbul trafiğinde en çok kaza olan 10 kritik nokta

Sürücülerin en fazla trafik çilesi çektiği yer şüphesiz İstanbul. Yandex’in araştırması hafta içi İzmir trafiğinin İstanbul’dan beter olduğunu gösteriyor. Analiz, İstanbul’un en çok kaza yapılan yerlerini de belirlemiş

İstanbul’da en çok kaza nerelerde oluyor?

istanbul'un en çok kaza yapılan yerleri

Yandex Navi’de kullanıcıların kaza noktası olarak işaretledikleri yerlere göre en çok kaza Avrupa yakasında yaşanıyor.

Köprülerin civarları, ana yolların ayrımları ve kavşaklar en sık kaza yapılan yerler olarak belirtiliyor.

D-100, Avrupa Otoyolu ve TEM bölgeleri de öne çıkıyor. Özellikle Avrupa Otoyolu ve Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği kavşak hem trafik hem de kaza açısından en yoğun bölge. Yenikapı Kennedy Caddesi ile Havuzlu Kavşağı sonrasında Rauf Orbay Caddesi ise en fazla kaza uyarısının bırakıldığı noktalar arasında.

Araştırma İstanbuL’da geçmiş yıllara göre kaza sayısında da azalma olduğunu gösteriyor.

İstanbul’un en yoğun akşam trafiği Çarşamba ve Cuma

Yandex Navi Haftalık Ortalama Trafik Analizi

Yandex Navi Haftalık Ortalama Trafik Analizi

Eylül-Kasım arasını inceleyen Yandex, işe/okula gidiş-geliş saatlerinin en yoğun trafik olduğunu ispatlamış.Bu saatlerden sonra en yoğun gün Cumartesi. Hafta içi akşam saatlerinde trafiğin zieveye ulaştığı İstanbul’da en yoğun akşam trafiği Çarşamba ve Cuma günleri yaşanıyor.

Öğle vakti İzmir trafiği İstanbul’u solluyor

Araştırmaya göre İstanbul’dan sonra en yoğun trafiğe sahip olan şehir İzmir oldu.Hafta içi 12.00-15.00 arası İzmir trafiği ise İstanbul’dan bile yoğun.

En yaşanabilir şehir: Antalya

Trafik yoğunluğunda İstanbul’u İzmir’den sonra Ankara ve Bursa izliyor. En az trafiğin yaşandığı ve en yaşanabilir şehir ise Antalya olmuş.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar