Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

İstanbul Ankara Arası Hızlı Tren Seferleri Başlıyor

İstanbul’dan Ankara’ya gitmeniz gerekse, otomobili evde bırakıp hızlı treni kullanmayı düşünür müydünüz?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın açıklamasına göre, İstanbul-Ankara arasında çalışacak olan yüksek hızlı tren, ilk seferine Mayıs ayının ikinci yarısında çıkacak.

İstanbul-Ankara arasındaki 454 km lik yolu, araçlar ortalama 4 saat 40 dakikada alıyor. Hızlı trenin ilerleyeceği demiryolu hattı 523 km uzunluğunda ve hızlı trenin yolculuğu 3 saat 10 dakikada tamamlaması bekleniyor.  Hat eğer daha önce açıklandığı gibi Marmaray ile birleştirilirse, dünyanın ilk kıtalararası günlük tren seferleri gerçekleşmiş olacak.

Saatte ortalama 140 ile yol alan bir otomobil ve yüksek hızlı trenin İstanbul’dan Ankara’ya varış süreleri hemen hemen aynı.  Japonya’da bulunan saatteki hızı 900-1000 km ye çıkabilen hızlı trenlerle iki şehir arası yarım saate düşmüş olsaydı sanıyoruz birkaç depo yakıtın parasını da tren biletine vermek durumunda kalırdık.

Siz ne düşünüyorsunuz? Hızlı trenin açılışından sonra Ankara’ya otomobilinizle mi, yüksek hızlı trenle mi gitmeyi tercih ederdiniz?

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar