Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Hurda teşviğinde yeni düzenleme

16 yaşından büyük araçların hurdaya çıkarılması durumunda 10 bin TL ‘ye kadar ÖTV teşviği getiren yeni düzenleme TBMM Plan ve Bütçe komisyonunda kabul edildi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, daha önceki hurda teşviklerinde yaptıkları hatalardan ders aldıklarını, bazı araçların hurdaya teslim edilmeden önce ruhsatsız kullandırıldığını ifade etti.

Kabul edilen yeni düzenlemeye göre 16 yaş ve üzerindeki aracını hurdaya vererek 1600 cc ve altında yeni araç alacaklara 10 bin liraya kadar ÖTV indirimi sağlanacak. İndirim oranı araçların modellerine, yaşlarına ve fiyatlarına göre değişecek.

Hurda teşviği 2019 yılı sonuna kadar yararlanılabilecek teşvikle, 2018 içerisinde 55 bin aracın hurdaya ayrılacağı ve 500 milyon liralık vergiden vazgeçilmiş olunacağı öngörülüyor.

Daha önceki uygulamalarda hurda araçların ruhsatsız olarak kullanılmaya devam edildiği tespit edilmişti. Yeni hurda teşviği ile hurdaya ayrılan aracın kesin olarak imha edildiğini görülmeden teşvikten yararlanılamayacak.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar