Hızlı tren biletleri indirimli satılacak

25 Temmuz 2014’te açılan hızlı tren, İstanbul-Ankara arası seyahat süresini 3,5 saate indirmişti. Hızlı tren biletleri, business plus, business, ekonomi plus ve ekonomi olmak üzere 4 kategoride, hesaplı, standart ve esnek olmak üzere 3 türde satışa sunuldu.

Hızlı trende bilet çeşitleri tıpkı uçaklarda olduğu gibi birkaç çeşit. Ekonomik biletin (değişim ve iadesi yapılmayan) fiyatı 35 lira, standart bilet 35-70 lira, esnek biletin (değişim ve iadesi yapılabilen) fiyatı ise 84 lira olarak belirlendi.

YHT'nin İstanbul-Ankara arası durakları

YHT’nin İstanbul-Ankara arası durakları

Yiyecek ve içecek ikramının yapılacağı business plus ile ekonomi plus kategorilerindeki bilet fiyatları 50 lira ile 113 lira arasında değişecek.

Hızlı tren biletleri, yolcu.tcdd.gov.tr internet adresinden, TCDD’nin mobil uygulamasından ve garlardaki kiokslardan temin edilebiliyor.

İstanbul-Ankara hızlı tren bilet fiyatları 7 yaş altı için ücretsiz, 7-12 yaş çocuklar için 35 lira, 65 yaş üstü için 35 lira, öğrenciler için ise 55 lira olarak belirlenmişti.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar