Ford'da da üretim durdu

Renault’un, Bursa fabrikasındaki işçiler yönetimle olan anlaşmazlık nedeniyle geçtiğimiz hafta üretimi durdurmuştu. TOFAŞ işçilerininde destek verdiği eylem sonucunda da TOFAŞ yönetimi üretimi durdurduğunu açıklamıştı. Bugün Ford da yaptığı açıklamada üretimi durdurduğunu açıkladı.

Ford üretime ara verdi

fft99_mf1930004

Ford, Bursa’da yaşanan işçi eylemleri nedeniyle parça tedarik problemi yaşanmasından dolayı Gölcük ve Yeniköy Fabrikaları’nda üretime geçici olarak ara verdiğini duyurdu.

Ford Otosan Kamuyu Aydınlatma Platformu tarafından yapılan açıklamada, “Bursa ilinde otomotiv yan sanayiinde faaliyet gösteren bazı şirketlerde gerçekleşen işçi eylemleri, Kocaeli yerleşkemizde yer alan Gölcük ve Yeniköy fabrikalarımızın parça ikmalinde kesintiye yol açmıştır. Yaşanan parça tedarik problemi sebebiyle, Gölcük ve Yeniköy fabrikalarımızda üretim faaliyetlerine 20 Mayıs 2015 Çarşamba gününden itibaren geçici süreyle ara verilmiştir. Parça ikmal problemi çözüldüğünde üretim tekrar başlayacaktır”. ifadeleri yer aldı. Ford’un üretime ne zaman başlayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar