Ehliyette internet randevusu zorunluluğu kalktı, son gün yarın

Ehliyet sınavına girerek başarılı olmuş kişilerin sertifikalarını ehliyete dönüştürmeleri için son günün 29 Mayıs olduğunu sizlere hatırlatmıştık. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, ehliyete hak kazanmış ve 29 Mayıs’a kadar belgesini alması gereken vatandaşların mağdur olmaması için internet randevu sistemi zorunluluğunu kaldırdı.

Ehliyet işlemleri nasıl yapılıyor?

Ehliyet işlemlerinizi halledebilmek için, Türkiye’nin neresinde olursanız olun internet randevu sisteminden randevu almış olmanız gerekiyor. Yaşanan olağanüstü yoğunluğu azaltmak için tüm ülkede internet randevu zorunluluğu kaldırıldı.

İstanbul’da ayda 22 bin yeni ehliyet basılıyor

İstanbul’da ayda ortalama 22 bin sürücü belgesi veriliyor. Bu ay ise 29 Mayıs’ta sonlanan süreç nedeniyle 50 binin üzerinde ehliyet belgesi verilmiş. Sürücü belgesine dönüştürülebilecek ehliyet sertifikası sayısı ise tam 1 milyon 100 adet. Son günü kaçıran sürücü adayları, ehliyet sınavına yeniden girmek zorunda kalacaklar.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar