Ehliyet sınavında öğrencisi başarısız olan kursa ceza geliyor

Ehliyet sınavında öğrencileri başarısız olan sürücü kurslarına artık ceza verilecek. Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğine göre, başarı oranları yüzde 55’in altında olan kurslar bir dönem kayıt alamayacak.

Direksiyon sınavı başarı oranı yüzde 55’i geçmeli

ehliyet sınavı

MEB yeni yönetmeliğe göre kursların direksiyon sınavındaki başarı oranlarını takip edecek. Direksiyon eğitimi ön sınavında başarılı olan ancak asıl sınavdaki başarı oranı yüzde 55’in altında kalan kurslar, bir dönem kursiyer kaydı yapamayacak.

Direksiyon sınavı sorumluları da eğitim alacak

direksiyon sınavı

Yeni yönetmeliğe göre, direksiyon sınavı sorumluları da zorunlu eğitim görecek, sınavdan geçecek. Sınavdan geçemeyen sınav sorumluları, direksiyon sınavlarında görev alamayacak.

Trafik adabı dersi geliyor

1 Ocak 2016 tarihinden itibaren ehliyet sınavı için kursa yazılan sürücü adayları ”Trafik Adabı” dersi görecek. Trafik adabı dersi teorik sınavda da soru olarak sürücü adaylarının karşısına çıkacak.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar