Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Ehliyet sınav sonuçlarında ikinci şans

Her iki kişiden biri ehliyet sınavını geçemiyor. Son düzenleme ile de ehliyet sınavında katı sayılabilecek bazı değişiklikler yapılmıştı.  Sürücü adayları bir süredir artık ehliyet alabilmek için, tek seferde geri park etmek, sınav boyunca aracı stop ettirmemek gibi beceriler sergilemek zorunda.

Ehliyet aslanın ağzında

Direksiyon sınavında tek seferde park etmek, yokuşlarda el freni kullanmadan aracı kaldırmak ve sınav boyunca aracı stop ettirmemek şartı aranıyor. Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Konfederasyonu, ehliyet sınavını geçememekte en önemli nedenlerden sayılan bu hatalarda sürücü adaylarına ikinci bir şans verilmesi gerektiği görüşünde.

Tecrübeli sürücüler bile her zaman yapamıyor

Genel Başkan İsmail Yılmaz, sürücü adaylarının ehliyet sınavı sırasında aşırı heyecan nedeniyle becerilerinde aksaklıklar olmasının normla olduğunu vurgulayarak “Deneyimli bir şoför bile zaman zaman tek seferde park edemez, kullandığı aracı stop ettirebilir ya da el freni kullanmadan yokuşlarda kalkamaz. Sürücü adaylarının bu becerilerden tek seferde hata yapmayacakları bir sınava tabi tutulması çok sayıda adayın direksiyon sınavından kalmasına neden oluyor” dedi.

Ehliyet sınavında tek seferde aranan bu şartlardansa, sürücü adayının trafikteki araç kullanma becerisi, şerit ihlali yapmaması, kurallara ve yaya haklarına uyması, trafik ışıklarına uyması gibi konuların çok daha önemli olduğunu belirten Yılmaz, bu hatalar yüzünden direksiyon sınavını veremeyen adaylara ikinci bir şans verilmesi için teklif sunduklarını ifade etti.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar