Direksiyon sınavı 2015'te zamlandı

Karayolları Trafik Kanunu, yollarda araç kullanacak sürücü adaylarının sınav ücretlerinin belirlenmesini MEB’e bırakıyor. MEB bu yıl illere gönderdiği bir yazı ile bu hükmü hatırlatarak, direksiyon eğitimi sınavına zam yapıldığını açıkladı.

Otomatik vitese ayrı ehliyet verilecek

Özel sürücü kurslarına katılan sürücü adaylarının, sınavda görev alan kişilere yapılması gereken ödemeler nedeniyle her yıl Ocak ayında sınav ücretinin, kursiyerler veya kurs yöneticileri tarafından sınav tarihinden 6 gün önce bankaya yatırılması gerekiyor.

AB ile uyumlu yeni ehliyetler basılıyor

Ödeme makbuzlarının sürücü kursları tarafından il veya ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri’ne verilmesinden sonra, kursiyerlerden direksiyon sınavı için farklı bir ücret alınmayacak.

Direksiyon sınavı ücreti artık 60 TL

Şu anda sürücü kursuna kayıtlı olup da 2015 tılında direksiyon eğitimi uygulama sınavına girecek sürücü adayları sınav için 17-18 Ocak 2015 tarihinde başlayacak sınavlardan itibaren 50 TL yerine 60 TL ödeyecekler.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar