Cam filminde geri adım: Yanlış düzeltilecek

Sürücülerin büyük tepkisine neden olan ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın çıkardığı yeni yönetmelikle yürülüğe giren cam filmi yasağında geri adım atılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın düzeltilmesi için talimat verdiği söylenen cam filmi yasağı için çok sayıda vatandaş da cam filminin ihtiyaç olduğu gerekçesiyle Kamu Denetçiliği Kurumu’na başvurmuştu. Yasağın kaldırılması için 150 bin imzaya halen ulaşılmaya çalışılıyordu.

Konuyu yeniden ele alacak olan İçişleri Bakanlığı, cam filminde çok koyu camlar yerine sadece güneşi kesmeye yönelik hafif dereceli renkli camı uygun görürse Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ilgili yönetmelikte buna göre bir değişiklik yapacak. Cam filminden şu ana kadar ceza yiyen veya boş yere filmleri söktürtme masrafı yapan vatandaşın mağduriyeti konusunda ise bir açıklama yapılmadı.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar