Bursa Renault'da Üretim Durdu

5 bin işçinin çalıştığı Bursa Renault fabrikasında çalışan işçiler dün saat 16.00 – 24.00 vardiyasında iş bırakma eylemine başladılar. Vardiyaları bittikleri halde fabrikayı terk etmeyen işçilere, 24.00 – 08.00 vardiyasındaki işçiler de fabrika bahçesinde destek vermeye başladı.

Bursa Renault Fabrikası önünde eylem

resized_9d66d-0606_tur_picture_20150515_5334548_5334616

İşçilerin “Yetkili gelsin, gerekli açıklamayı yapsın” istekleri sonuçsuz kaldı. Fabrika önünde sessiz eylem yapan işçiler, zaman zaman cep telefonlarının ışıklarını yakarak eylemlerini sürdürdüler. Gazetecilerin röportaj tekliflerini de geri çeviren işçiler, istifa ettikleri Türk Metal Sendikası ve fabrika yönetimi aleyhine slogan attılar.

Renault fabrikasında işçiler iş bıraktı

fft99_mf2943146

İşçiler, Türk Metal Sendikası’nın kısa süre önce bir otomotiv yan sanayi fabrikasında işçilere yüzde 60 zam aldığını ve kendi haklarını korumadığını iddia eden işçiler, sendikadan istifa ettiklerini, son bir aydır devam eden sorunlar ve fabrika yönetiminden muhatap bulamadıkları nedeniyle de iş durdurma eylemine başladıklarını söylediler. Eylemden olumlu bir sonuç çıkmazsa iş bırakma eylemlerine devam edeceklerini belirttiler. 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar