Benzine 2 gün için 1 kuruş zam

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, benzinde tavan fiyat uygulamasıyla baz aldığı İstanbul Avrupa Yakası’nda 14-16 Mayıs arasında motorinin fiyatı sabit kalırken, benzinin fiyatı 1 kuruş artarak 4,91 TL olarak belirlendi. Motorin ise litresi 4,21 TL’den satılmaya devam edecek.

EPDK,  dağıtıcı ve bayi paylarının toplamını 2 ay boyunca, litrede benzinde 44 kuruştan, motorinde ise 51 kuruştan 37 kuruşa indiren bir karar almıştı. Kararın ardından, benzin ve motorinde 14-16 Mayıs arasında uygulanacak fiyatlar açıklandı.

Benzin fiyatları her ilde farklı..

Bu iki gün boyunca İstanbul Anadolu Yakası’nda benzinin litresi 4,91 lira, motorinin litresi 4,27 liradan; Ankara’da benzinin litresi 4,92 lira, motorin litresi 4,27 liradan; İzmir’de benzinin litresi 4,93 lira, motorinin litresi 4,25 liradan satılacak.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar