Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Bakanlıktan HGS açıklaması: HGS cezalarının nedeni ''vida''

HGS cezalarının son zamanlarda oldukça artması ve arabası olmayanlara bile yüklü miktarda HGS cezası gelmesi nedeniyle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım bir basın açıklaması yaptı.

HGS cezalarının nedeni ”vida”

Bakan Binali Yıldırım plaka montajında yapılan hataların yanlış HGS cezalarına sebebiyet verdiğini örneklerle açıkladı. Yıldırım; ”Mesela 51 DT 056; şuraya bir tane vida basıyor bu 856 oluyor. Okumayı nasıl yapıyor, 056 olacakken, 856 olarak okuyor bu sefer ilgisiz bir vatandaşın plakasına ceza yazılmış oluyor.” dedi.

Bu gibi hataların bedelini vatandaşa ödetmiyoruz diyen Binali Yıldırım, hataların düzeltileceğini vurguladı.

PTT yeni düzenleme yapacak

Binali Yıldırım, basın toplantısında; PTT‘nin kredi kartı yerine verdiği posta çeklerinin de HGS’de sorun çıkardığını, bu sorunları da PTT’nin çözeceğini söyledi.

PTT bankalarla anlaşarak HGS bakiyesini posta çekleri yerine kredi kartlarına adapte edecek.

 HGS etiketi değişecek

Basın toplantısının ana maddelerinden biride HGS etiketleri oldu. Bakan Yıldırım HGS etiketlerinin işlevini tam olarak yerine getiremediğini, daha kaliteli etiketlerle değiştirileceğini söyledi. Yanlış etiket kullanımınında gereksiz cezalara yol açtığını da vurguladı.

HGS cezası SMS ile bildirilecek

Yapılacak olan değişikliklerde HGS cezası SMS ile sürücüye bildirilecek. Bu sayede HGS sorgulama daha kolay olacak, haksız HGS cezasına itiraz daha hızlı yapılacak.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar