Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Araçlara "Kara Kutu" Teknolojisi Geliyor

Dünya’da sigorta primleri belli gruplar için standart rakamlardan oluşmuyor, çok daha kişiselleştirilmiş ve birçok indirimin olduğu sistemler kullanılıyor.  Düzenin kurallara uymanın ve titizliğin önemli olduğu meslek gruplarının özel indirimleri var örneğin. Şimdi durum artık teknoloji ile de desteklenerek, araçlara fabrika çıkışlı telematik sistemi entegre ediliyor. Böylece daha iyi araç kullananlar, kurallara uyanlar daha düşük sigorta primleri ödüyor.

CSC Türkiye Genel müdürü Alp Esen, bu telematik sistemlerinin çok yakında Türkiye’de de kullanıma sunulacağını ve kasko ve trafik sigortasında devrim niteliğinde gelişmeler yaşanacağını söylüyor. Telematiğin uçaklarda bulunan kara kutu sisteminin bir benzeri olduğunu belirten Esen, aracın konum bilgisinin, sürücünün sürüş bilgisini ve kurallara uyup uymadığını kayda aldığını ve böylece fiyatlandırmanın temelinde kullanım olan bir şekilde yenileneceğini söylüyor. Yeni sistem kasko primlerinde %30 düşüş sağlayacak.

Telematik sisteminin geliştirilmesi için hem sigorta şirketleriyle hem de otomobil üreticileriyle işbirliği yapan CSC, İtalya’da kullanılan sistemin Türkiye’de de kullanılabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Kişiye özel fiyatlandırmanın söz konusu olabileceği sigorta primleri ile birlikte yeni katma değerli servisler de geliştirilebilecek. Fakat kısa süre önce İngiltere’de sürücüler bu teknolojiyi reddettiler.

Bunlara ek olarak Avrupa Birliği, 2015 Ekim ayından itibaren Avrupa’da üretilecek bütün araçlarda “eCall” denilen acil çağrı sistemi bulunmak zorunda olacak.  Bu yeniliğin de yukarıdaki gelişmeleri kolaylaştıracağı düşünülüyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar