2016 Motorlu Taşıtlar Vergisi İkinci Taksit Ödemeleri Başladı

MTV ödemelerinin ikinci taksit ödemeleri 1 Temmuz 2016 tarihinde başladı. Yılda iki kere ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni cezalı ödememek için son ödeme gününü kaçırmayın.

2016 MTV ikinci taksit ödemesinin son günü ne zaman?

Gelir İdaresi Başkanlığı gib.gov.tr , MTV ödemelerinin 2016 ikinci taksidi son ödeme gününü 1 Ağustos 2016 olarak duyurdu. Bu tarihten sonraya kalırsanız cezalı MTV ödemesi yapmak durumunda kalabilirsiniz.

MTV Ödemesi nasıl yapılır?

MTV ödemesini internet veya telefon bankacılığı üzerinden,  gib mobil uygulaması veya www.gib.gov.tr üzerinden bankaların kredi kartlarıyla oturduğunuz yerden yapabilirsiniz.  Ödemelerde genelde bankaların kredi kartına mtv kampanyalarına göre değişen taksitler yapılıyor. MTV ödemesi yapmanın bir diğer yolu da banka şubelerine veya bağlı olduğunuz Vergi Dairesi’ne bizzat giderek elden ödeme yapmak.

MTV Ödemesi için anlaşmalı bankalar

Gelir İdaresi Başkanlığı, MTV ödemelerinin yapılabileceği bankaları şöyle listeliyor;  Akbank, Aktif Yatırım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Alternatifbank, Anadolubank, Asya Katılım Bankası, Citibank, Denizbank, Burgan Bank, Fibabanka, Finansbank, HSBC, ING Bank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Odea Bank, Şekerbank, Ziraat Bankası, Tekstilbank, Turkishbank, Turkland Bank, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Garanti Bankası, Halk Bankası, Türkiye İş Bankası, Vakıflar Bankası ile Yapı ve Kredi Bankası.

İnternet bankacılığı üzerinden MTV Ödemesi yapılabilen bankalar ise şu şekilde: Akbank, Asya Katılım Bankası, Denizbank, Finansbank, HSBC, Ziraat Bankası, TEB, Garanti Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, Vakıflar Bankası ile Yapı ve Kredi Bankası.

2016’da ne kadar MTV Ödemesi yapacaksınız?

Bu yıl MTV Ödemeleri geçen yıldan %6 daha yüksek olacak. En düşük Motorlu Taşıtlar Vergisi geçen yıl 591 TL iken, yapılan MTV zamlarıyla bu yıl 623 TL oldu. İşte 2016 MTV ödemesi miktarları:

MTV Ödemesini yapmazsanız ne olur, onu da eklemeden geçmeyelim. MTV en çok isyan ettiren vergi olmaya bu yıl da devam ediyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar