Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Türkiye'nin ilk yerli Trambus'leri Malatya'da

Elektrik enerjisiyle çalışıyorlar fakat akülüsü de var, tekerlekleri ise lastik.Türkiye’nin ilk yerli Trambus’leri Malatya’da kurulan özel hatta test sürüşlerine başladı. Malatya’da faaliyete geçen yeni toplu taşıma sistemi Trambus’ler daha önce Ankara’da ve Almanya’da yapılan tüm test sürüşlerinde yüksek verimlilikleri ile tam not almışlardı.

Bozankaya Trambus & Malatya Test Surusu Gorsel (1)

Bozankaya, tasarım ve üretimini geliştirdiği özel projeler ile yerel yönetimler için taşımacılık çözümleri sunuyor. Toplamda 20 milyon avro yatırımla Türkiye’de ilk kez elektrik enerjisiyle çalışan lastik tekerlekli toplu taşıma aracı test edilmeye başlandı.

Hem elektrikle hem de akü ile çalışabilen Trambus hattına 9 adet trafoyla elektrik sağlanıyor.

Şehir içinde herhangi bir ray sistemi gerekmeden tekerlekleriyle yol alabilen Trambus, yatırım maliyetinde de avantaj sağlıyor. Ayrıca Trambus, işletme maliyeti olarak da konvansiyonel araçlara göre, daha uzun bakım periyodu olduğu için düşük bakım maliyeti sunuyor. Trambusta kamera sistemi, sinyalizasyon öncelik sistemi, yolcu bilgilendirme sistemi, turnike sistemi gibi elektronik sistemler var. Projesinin %80’i tamamlanan Trambus 250 yolcu kapasitesine sahip ve dizel araçlarla karşılaştırıldığında dörtte bir oranında yakıt tasarrufu sağlıyor. Hattın Ekim ayında hizmete girmesi planlanıyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar