Türk Malı Traktörler Avrupa'ya İhraç Edilecek

Hattat Tarım Makineleri A.Ş. 1998 yılında bir pazarlama şirketi olarak kurulmuş. 2007 yılında traktör üretimine başlayarak 5 yılda %100 yerli sermaye, yan sanayi ve alt yapı ile traktör üretmiş ve sektörde lider konumuna gelmiş.

Yerli sermaye, Türk mühendisler ve Türk yan sanayi üretimi ile 2007 yılında Tekirdağ Çerkezköy’de başlattığı traktör üretimine devam ediyor. Lider yerli traktör üreticisi Hattat Tarım, Avrupa pazarında da hızlı büyümeyi hedefliyor.2014bahce4Avrupa yönetmeliklerine uygun olarak üretilen bahçe traktörleriyle Hattat Tarım, Avrupa’da 90 milyon Euro’luk ihracatı hedefliyor. Bu sayede Hattat Tarım başta Avrupa olmak üzere 50’den fazla ülkeye traktör ihraç etmeyi düşünüyor.

Hattat Bahçe serisi traktörlerini 2013 yılında üretmeye başlayan Hattat Tarım, 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihraç etmeyi hedefliyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar