Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Tek bir Volvo kamyonun 750 tonu efsane çekişi

Tek bir kamyon kaç ton çekebilir? 2 gün önce tek bir Volvo kamyon, tüm Volvo Kamyon tarihinin en zorlu denemesini yaptı. Volvo kamyon, karlı havada tek başına tam 750 ton çekti.

Volvo I-Shift teknolojisini kullanan Volvo FH16, birbirlerine bağlanmış 300 metre uzunluğundaki 750 ton ağırlığındaki 20 treylerlik konvoyu tek başına çekmeyi denedi. Üstelik kamyonun direksiyonunda dünyanın en güçlü adamı ödülünün sahibi İsveçli Magnus Samuelsson var ve kendisi muhtemelen ilk kez kamyon kullanıyor.

Volvo kamyon, birbirine bağlanmış 750 ton ağırlığındaki 20 treyleri çekmeyi denedi

Volvo kamyon, birbirine bağlanmış 750 ton ağırlığındaki 20 treyleri çekmeyi denedi

Deneme esasen Volvo’nun sınırları zorlamak isteyen yapısından kaynaklanıyor. Volvo’nun Karınca vitesli I-Shift adını verdiği çekiş teknolojisi bir kamyonu durduğu yerden 325 ton yükle rahatça kalkmasını, hatta yokuş çıkmasını sağlıyor. Üstelik saatte 0,5 km gibi yavaş hızlarda ilerleyebiliyor. Direksiyonu da dünyanın en güçlü adamına verince de kamyonun 750 tonu da çekip çekemeyeceğini görmek istemişler.

Karınca vitesli I-Shift çekiş teknolojisiyle bir kamyon durduğu yerden 325 ton yükle yokuşta bile kalkabiliyor.

“Normalde aşırı ağır yükler için özel olarak üretilen kamyonlar kullanılır. Burada ise doğrudan fabrika çıkışlı bir yürüyen aksama sahip Volvo FH16 kullandık” diyor Volvo Trucks FM ve FMX Ürün Müdürü Peter Hardin.

Dünyanın en güçlü adamı ödülünün sahibi direksiyonda

Dünyanın en güçlü adamına da kamyon taşımacılığında uzman bir gazeteci eşlik etmiş. 325 tonluk bir ağırlığı taşıyabilecek bir otomatik vites geliştirmiş olmanın zaten çok etkileyici olduğunu ama 750 tonu taşıyan bir kamyonu 30 yıllık gazetecilik hayatında daha önce hiç görmediğini söylemiş.

750 tonu bir Volvo kamyonun nasıl çektiğini kendi gözlerinizle görün:

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar