Ormanlık alanlar Türk Mühendislerin geliştirdiği araçlarla güvende

Türk mühendisler tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk yerli 4×4 çok fonksiyonlu arazi aracı Turkar’ın üst yapılı modeli Asuva, yaz aylarında artış gösteren orman yangınlarına anında müdahale ederken, Akura ise arama kurtarma çalışmalarının engelsiz ve kesintisiz bir şekilde gerçekleştirilmesinde rol oynayacak.

Türk Mühendisleri

Hisarlar Grup bünyesinde, Türk mühendisler tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk yerli 4×4 çok fonksiyonlu arazi aracı TURKAR’ın üst yapılı modelleri, farklı iş ve kamu ihtiyaçlarına çözüm üretiyor.  Yangın müdahalearaç modeliAsuva sayesinde, yaz aylarında artış gösteren orman yangınlarına anında ve arazi engellerini aşarak müdahale edilebiliyor. Asuva, yüksek taşıma kapasitesi ve zorlu arazi şartlarına uyumuyla, ormanlık alanlarda ortaya çıkan yangınlara anında müdahaleyi mümkün kılıyor.

Asuva, dar ve geçitsiz alanlardaki yüksek manevra kabiliyeti sayesinde, özellikle sık ağaçlarla kaplı bölgelerde ulaşılması en güç noktalara bile ulaşabiliyor. 1.200 litre kapasiteli su tankına ve 1.000 lt/dk pompa debisine sahip bulunan araca opsiyonel donanım olarakaçı ayarlı kar kürüme bıçağı da monte edilebiliyor. Kolayca sökülüp takılan bu donanım sayesinde, Asuva, sadece orman yangınlarında değil, çetin kış koşullarında da çok amaçlı bir araç olarak hizmet verebiliyor.

Hisarlar Grup

Akura ise, en zorlu arazi ve iklim şartlarında ve felaket bölgelerinde etkili arama kurtarma çalışmaları gerçekleştirebiliyor. Afet durumlarında can ve mal kaybının en aza indirilmesi hedefine yönelik olarak üretilen Akura, 12 ileri vitesli şanzımanı ile ihtiyaç duyulan her alanda, kurtarma ekiplerinin bölgeye en kısa sürede ulaşmasına yardımcı oluyor. Aracın üst yapı teçhizatı kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarına göre belirlenebiliyor. Böylece, sadece ihtiyaç olan donanımlar eklenebiliyor.

Sabit 4×4’ün emsalsiz mekanik harmonizasyonu ve güçlü motoru ile mükemmel çekiş ve tırmanış kabiliyetine sahip olan Turkar, bir dokunuşla, hızlı ve yavaş modlara geçebilen 2 vites özelliğinin sağladığı araziye uyumlu, güvenli sürüş imkanı, tork gücünü ön ve arka akslar arasında dağıtabilen pnömatik kilit sistemi, geniş tabanlı lastiklerin yarattığı olağanüstü yol tutuş kabiliyeti ve mükemmel denge, kilitlenebilen arka aksla zorlu yol şartlarından kolay ve emniyetli sıyrılma gibi birçok özelliği bünyelerinde barındırıyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar