Mercedes-Benz Sürücüsüz Kamyon Yollarda!

Mercedes-Benz sürücüsüz kamyon, markanın uzun süredir üzerinde çalıştığı bir proje. 2025 yılında piyasaya çıkması beklenen Mercedes Benz Future Truck – sürücüsüz kamyon gerçek araçların olduğu gerçek trafiğe çıktı.

Mercedes Sürücüsüz Kamyon Yollarda

Otobanda sürücüsüz ilerleyebilen ve geleceğin kamyonu olarak adlandırılan “Future Truck” Almanya’da gerçek trafikte test edildi. Mercedes Benz Actros model bir tır üzerinde denenen sürücüsüz sistem gerçek bir otobanda gerçek bir trafikte test edildi. Yaklaşık 20 km yapılan test ile Future Track toplamda 20 bin km test sürüşü gerçekleştirmiş oldu.

Sürücüsüz kamyon test sürüşünde

Amerika’da da trafikte test sürüşü yapan Mercedes-Benz sürücüsüz kamyon, gerekli izinler tamamlanırsa 2025 yılınında Avrupa ve Amerika’da yollara çıkacak. Sürücüsüz bir şekilde üzerindeki sensörler ile ilerleyen Mercedes kamyon saatte 90 km/s hıza ulaşabiliyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar