Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Ford, Türkiye’nin en büyük Ar-Ge Merkezi'ni Kurdu

Ford Otosan Sancaktepe Ar-Ge Merkezi’ne tam 68 milyon TL yatırım yaptı. Resmi açılış töreni dün gerçekleştirilen Ar-Ge Merkezi’nde dünyanın en iyi eğitimli ve yetkin mühendisleri çalışıyor.

Avrupa’nın ticari araç üssü: Ford Türkiye

Ticari araç tarafındaki yönelimi belirginleşen markanın satış rakamları da buna işaret ediyor. 2015 yılının ilk çeyreğinde Ford, 7.953 adet otomobil satışı gerçekleştirirken, hafif ticaride 13.787 adetlik bir rakama ulaştı. *

FO_Sancaktepe+Ar-Ge+Merkezi+CAVE_02

Ford Otosan, Avrupa’nın ticari araç üssü

Ford Otosan, 1959 yılında lisans alarak başladığı faaliyetlerine bugün lisans vererek ve know-how üreterek devam ediyor. Ford Avrupa’nın ticari üssü olan Ford Otosan son 5 yılda Türkiye’den dünyaya 300 milyon doları aşan mühendislik ihracatı yaptı.

Türkiye’den dünyaya mühendislik ihracatı

Ford, 3 üretim tesisi, Ar-Ge merkezleri ve diğer faaliyetleriyle 10.000 kişiye istihdam sağlıyor. 2014 yılında markanın Türkiye’de ürettiği ticari araç sayısı 245.000 ki bu rakam ülkemizde üretilen ticari araç sayısının yarısından fazlası ediyor.

Araştırma ve geliştirme tarafına yapılan yatırımın daha rekabetçi ve katma değeri yüksek ürün demek olduğunu ifade eden Ali Y. Koç, “Ford Otosan, bugün bir aracı sıfırdan ticari bir ürün haline dönüşene kadar, motoru da dahil olmak üzere; komple tasarlayacak, geliştirecek ve test edecek gerekli tüm yetenek ve altyapıya sahip tek Türk otomotiv şirketidir. Koç Topluluğu olarak bugüne kadar yaptığımız gibi gelecekte de ülkemize olan sonsuz inancımızla, kendi yeteneklerimize de güvenerek, yatırım yapmaya kararlıkla devam edeceğiz.” dedi.

*Kaynak: ODD verileri

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar