Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

60.Yılını Kutlayan TürkTraktör, Avrupa'nın En Büyüğü Olacak

Türkiye tarım sektöründe 60. Yılını kutlayan TürkTraktör, yıldönümü ile eş zamanlı olarak kapasitesini 50.000 adete çıkaracak ikinci fabrikasının açılışını Sakarya Erenler’de gerçekleştirdi.Koç Topluluğu kısa süre önce de Türkiye’de üretilecek Ford Courier’ler için Yeniköy Fabrikasını açmıştı.

Türk Traktör 60 yaşında

1954 yılında ilk yerli traktörü üretebilmek için kurulmuş olan TürkTraktör, üretiminin %30’unu ihraç ediyor ve kuzey Amerika ülkeleri ortaklığı ile gücüne güç katmayı amaçlıyor. Geçen sene Avrupa’da 175 bin adet traktör satıldığını söyleyen Koç Holding Savunma Sanayii, Diğer Otomotiv ve Bilgi Grubu Başkanı Kudret Önen, yeni kurulan fabrikanın tam kapasiteye ile çalışmaya başladığı anda Avrupa’nın en büyük traktör üreticilerinden biri olacağını belirtiyor.

Mustafa V.Koç: 60 Yıldır Ülkemiz Tarımına Hizmet Ediyoruz.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç törende yaptığı konuşmada, TürkTraktör’ün Türkiye otomotiv sanayinin en eski şirketlerinden olduğuna dikkat çekerken, “1954’de ülkemizin ilk traktörünü üretmek üzere kurulmuş olan şirketimiz, tam kapasiteye eriştiğinde yılda 50.000 adede ulaşacak üretim kapasitesi ile Avrupa’nın en büyük traktör üreticilerinden biri olacaktır. Böylelikle TürkTraktör de Türk otomotiv sektöründe daha önemli bir konuma erişecektir.” şeklinde konuştu.

T.C. Bilim ve Sanayi Bakanı Fikri Işık , Erenler fabrikasının açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Her fabrika açılışı, bu ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır. Bu fabrika açılışları kadar bizi memnun eden başka program yok. Özellikle bu fabrikanın açılışı, milli gelirin, ihracatın ve istihdamın artması konusunda çok önemli bir görev edineceğini düşünüyorum. Türkiye olarak sanayide ve üretimde geldiğimiz nokta, geleneksel yöntemlerle yapılan üretimin sonu. Artık üretimde teknolojik sıçramanın yapılması lazım. Daha yüksek teknoloji düzeyiyle üretim yapmak zorundayız. Üretimde niteliğimizi artıracak bir yapıya geçmek durumundayız. Bununla ilgili birçok düzenlemeyi hayata geçirdik. Şu anda bu düzenlemelerin önemli sonuçlarını alma aşamasındayız. Türkiye sahip olduğu pazar potansiyeli, nitelikli iş gücüyle yerli üretim noktasında ölçek ekonomisinde yerli üretim iddiasını artırmalı. Bununla ilgili her türlü çalışmayı yapıyoruz. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. İkinci önceliğimiz teknolojik üretim. Bununla ilgili ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Bununla ilgili meyve alma zamanı geldi. TürkTraktör fabrikasının ait olduğu AR-GE merkezinden özel teşekkürü Koç ailesine ve TürkTraktör’ e yapmak istiyorum. TürkTraktör’ ün önemli atılımlar yapıyor olması bizi gururlandırıyor.”

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar