Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Trafik Cezası Sorgulama, İspark Borç Sorgulama ve Online Ceza Ödemesi Nasıl Yapılır?

Artık trafik cezaları, trafik polislerinin araçları durdurmalarına gerek kalmadan da kesilebiliyor. Mobese kameraları veya İSPARK işletmeleri gerekli durumlarda plaka üzerinden ceza yazabiliyor ve biz de farkında bile olmadan ceza yemiş oluyoruz. Bu cezalar plakanın kayıtlı olduğu adreslere posta yoluyla ulaştırılıyor. Ancak adres değişikliği yaptıysanız ve yeni adresinizi güncellemediyseniz bu cezalardan haberiniz olmayabilir. Postadaki kayıplardan söze etmiyoruz bile. İşte böyle durumlarda imdadınıza internet yetişiyor çünkü trafik cezalarınızı da İspark park cezalarınızı da internet üzerinden kolayca öğrenebilir hatta kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

Trafik Cezası Sorgulama

Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesi, trafik cezalarınızı kolayca öğrenebileceğiniz bir adres. Siteye giriş yaptığınızda karşınıza gelen ‘’Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama’’ bölümüne adınız, soyadınız, TC Kimlik numaranız ve doğum yılınızı girerek, “Doğrula” butonuna tıklıyorsunuz. Sisteme giriş yaptıktan sonra, karşınıza dört farklı sorgulama alanı geliyor, bunlar; ‘’Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama’’, ‘’Sürücü Belgesine Yazılan Ceza Sorgulama’’, ‘’Tüzel Kişi Ceza Sorgulama’’ ve Otoparka Çekilen Araç Sorgulama’’.   2

Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama alanına tıkladığınızda, aracınızın plakasını ve tescil belge seri numarasını girerek, plakanıza kesilmiş olan her türlü cezayı görebilirsiniz. Sürücü Belgesine Yazılan Ceza Sorgulama, bölümünde ise TC kimlik numarası, nüfus cüzdanı harf seri no ve nüfus cüzdanı seri no alanlarını doldurarak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüzel Kişi Ceza Sorgulama, bölümünde ise sorgulama yapmak için sizden vergi numaranız istenmektedir. Otoparka Çekilen Araç Sorgulama bölümünde ise aracınızın plakasını girerek, aracın hangi otoparka çekilmiş olduğunu görebilirsiniz.

Trafik Cezası Ödeme

Emniyet Genel Müdürlüğü web sitesinden araç cezası sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz ancak trafik cezası ödeme işlemleri için Gelir İdaresi Başkanlığı sitesi ‘ne girmeniz gerekiyor. Siteye giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan alana, Plaka, Özel Plaka, T.C. Kimlik Numarası veya Vergi Kimlik Numarası ve Tescil Tarihi bölümlerini doldurarak giriş yapabilirsiniz.

3

Tescil Tarihi ile kastedilen, vergi dairesi kayıtlarındaki tescil tarihi, ikinci el araçlar için noter satış sözleşmesindeki satış tarihi veya araç ruhsat üzerindeki tarihtir. Yeni araçlar için ise tescil tarihi, aracın trafiğe çıkış tarihidir. Bu alanları doğru bir şekilde doldurup giriş yaptıktan sonra, aracınıza kesilmiş olan, kayıtlı tüm trafik cezalarını görebilir ve kredi kartı ile geçmiş yıllar da dahil olmak üzere, sayfada çıkan tüm cezaları ödeyebilirsiniz.

Plaka, Hasar Kaydı ve Tramer sorgulama nasıl yapılır?

İSPARK Borç Sorgulama

İSPARK, İstanbul da oldukça yaygın bir şekilde kullanılan otopark hizmetidir. İSPARK şu anda İstanbul da 50 bin aracın otopark borcu olduğunu ve bu cezaların 5 ila 2.000 TL arasında değiştiğini belirtiyor. Peki İSPARK sorgulama nasıl yapılır? 4borcsorgula.ispark.com.tr adresine girdikten sonra sadece plakanızı ilgili alana girerek, İSPARK sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca bu adresten 500 TL’ye kadar olan İSPARK borç ödeme işleminizi kredi kartınızdan yapabilirsiniz. 250 TL’ye kadar olan borçlarınızı ise park alanındaki İSPARK personeline ödeyebilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar