Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Seramik kaplama nedir? Avantajları nelerdir?

Seramik kaplama otomobilin boyasında oluşabilecek tahribatları engellemek amacı ile kullanılan bir uygulamadır Bu sayede araç yüzeyinde oluşması muhtemel çizikler ve çatlaklıklar veya boyanın sökülmesi gibi sorunlar engellenmiş olur.

Otomobillerdeki boyanın dış etkenlerden korunmasını sağlayan  bu uygulama nasıl yapılır, aşamaları nelerdir,fiyatı nedir ve ne kadar dayanır gibi soruların yanıtları bu yazımızda.

Seramik kaplama nedir?

Seramik kaplama yapısı gereği, otomobilin boyasını aşınmaya, çatlamaya, soyulmaya ve dökülmeye karşı koruması amacı ile araçlara sıvı olarak uygulanan şeffaf, parlak, camsı bir kaplama çeşididir.

Araçlara seramik kaplama nasıl yapılır?

Seramik kaplama uygulaması işlemi gerçekleştiren firmalara göre küçük değişiklikler gösterse de, temel aşamaları aynıdır. Seramik kaplama uygulamasına başlamadan önce araç çok iyi bir şekilde temizlenir. Aracın yüzeyindeki çizikler varsa onarılır. Araç bu işlemden sonra kurumaya bırakılır. Araç kuruduktan sonra araca zarar vermeyecek yumuşak bir bez ile seramik kaplama sıvısı aracın yüzeyine uygulanır. Bu işlem isteğe göre üç veya dört kat olarak uygulanır. Bu işlem sırasında dikkat edilecek nokta, sıvının bütün yüzeye homojen olarak yayılmasıdır.

Seramik kaplama yararları nelerdir?

Seramik kaplama otomobilin boyasını aşınma, çatlama, soyulma ve dökülme gibi istenmeyen etkilerden korur. Aynı zamanda pürüzsüz yüzeyi sayesinde otomobilin kaportasının çamur, kuş pisliği gibi kirlerden daha kolay temizlenmesini sağlar.

Seramik kaplama, camsı yüzeyi sayesinde otomobilin boyasının daha parlak ve canlı görünmesini yani boya korumayı sağlar. Kaportanın su tutmasını engeller. UV koruma özelliği sayesinde otomobilin boyasının güneş ışınları sebebi ile solmasının önüne geçer. Otomobil cilaya ihtiyaç duymaz.

Seramik kaplama yaptırılan araçta nelere dikkat etmelisiniz?

Seramik kaplama uygulaması, uzun süreli ve kalıcı olarak aracınızın boyasını dış etkenlerden korur.  Seramik kaplama uygulaması yapılan aracın temizliğinde daha fazla özen gösterilmesi, aracın uygulamayı yapan uzman firmanın tavsiyelerine göre aracın yıkanması gerekmektedir.

Seramik kaplama yapılan bir araç nasıl yıkanır?

Burada esas olan, uygulamayı yapan uzman firmanın tavsiyelerine uymaktır. Genel olarak seramik kaplama işlemi görmüş bir aracı yıkarken uygun şampuanların kullanılması önerilmektedir. Yanı sıra aracın sert fırçalar ile yıkanması tavsiye edilmemektedir. Aracı uzun süre güneşte bırakmak ise seramik kaplamanın ömrünü kısaltabilir. Seramik kaplama uygulaması yapılan bir araç yumuşak fırça ve oto araç şampuanları ile yıkanmalıdır.

Seramik kaplama ne kadar dayanır?

Seramik kaplama uygulanan kat sayısı ve malzeme kalitesine bağlı olarak değişmektedir. Ortalama olarak üç kat uygulamaya 2 yıl dört kat uygulamaya ise 3 yıl dayanıklılık süresi öngörülmektedir.

Seramik kaplama fiyatları ne durumda?

Seramik kaplama fiyatları kullanılan malzeme kalitesi ve işçiliğe bağlı olarak değişmekle beraber 1000 TL ila 3000TL arasında yaptırılabiliyor. Tasit.com’da şu anda devam eden kampanya ile seramik kaplama hizmetini 899 TL’ye satın alabilirsiniz. Seramik kaplama kampanyası ile bu hizmeti şimdi satın alabilirsiniz. Sınırlı sayıdaki fırsatı kaçırmayın.

Seramik Kaplama Hizmeti Teklifi Alın

Seramik Kaplama Hizmeti için, Tasit.com’dan online olarak güvenle ve kolayca teklif alabilirsiniz. Seramik Kaplama hizmeti teklifi alarak, bölgenizdeki en uygun fiyatları karşılaştırır ve size en uyan tercihi değerli zamanınızı harcamadan yaparsınız. Seramik Kaplama hizmeti ile ilgili bilgi almak ve bulunduğunuz bölgedeki Seramik Kaplama hizmet noktalarını da inceleyebilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

ETİKETLER

Yeni eklenen ilanlar