Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Pırıl pırıl bir araç için yapılması gerekenler

Araç yıkama için ipuçları

 

Araba günlük hayatımızın bir parçası olmaya başladığından beri araba yıkamak düzenli olarak yaptığımız aktiviteler arasında yer almaya başlamıştır. Günümüz dünyasında ev temizliği kadar önem verdiğimiz bir diğer şey de araba temizliğidir. Gerek trafikte gerek uzun yollarda uzun vakitler harcanan arabalar birçok kişi için evi gibi hayatında önemli yere sahiptir.

Araba yıkamadan önce dikkat

Araba yıkamadan önce bu konu hakkında belli bir bilgiye sahip olmamız gerekmektedir. Bu amaçla bilgi ve hizmet alabileceğimiz çok sayıda iş yeri var. Eğer bilgi sahibi değilsek arabanın boyasına zarar verebiliriz. Bu da araba satışa çıktığında size zarar olarak geri dönecektir. Arabayı yıkamadan önce gölgelik bir yer ayarlayıp arabayı oraya almanız gerekir. Çünkü arabayı güneşte yıkadığınız zaman arabanın üzerinde su lekeleri oluşacaktır. Arabayı yıkamadan önce kapıların ve pencerelerin kapalı olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Araba nasıl yıkanır?

İhtiyacınız olan malzemeler yanınızda hazır bulunmalıdır. Bunlar; deterjanlı su hazırlamak için bir tane kova, arabaya su dökmek için hortum, araba şampuanı ve 1 adet yumuşak süngerdir.

Deterjanlı su ile arabayı yıkamadan önce tazyikli su ile arabanın kabaca kiri alınır. Bu işlem yapılırken aracın tavanından başlanmalı ve kesinlikle bez ve sünger gibi malzemeler kullanılmamalıdır. Çünkü araç henüz kirli olduğu için kullanılan bez ile aracın üzerinde bulunan maddeler araca zarar verebilir ve boyasının çizilmesine neden olabilir.

Aracın üst bölgesi tazyikli su ile temizlendikten sonra tekerleklerde aynı şekilde temizlenmelidir. Daha sonra arabayı yıkamak için hazır olarak bulundurduğunuz kovayı su ile doldurun ve almış olduğunuz araba şampuanını ambalajın üzerinde bulunan kullanım koşullarına uygun olarak ilave edin. Hazırlamış olduğunuz deterjanlı su ve sünger ile arabayı tavandan başlayıp kaput ve bagajlara daha sonra kapılara ve en son olarak ta tekerleklere kadar yumuşak bir şekilde ve bastırmadan silin.

Arabayı durulamak için köpüğün kurumasını beklemeyin. Bunun için tek seferde arabayı yıkamak yerine aşama aşama yıkayın. Mesela tavanı sildikten sonra durulayın ve daha sonra arabanın başka bir bölgesini silin. Böylece deterjanlı su arabanın üzerinde kurumaz ve leke oluşumuna neden olmaz. En sonunda baştan aşağı aracı tekrar durulayın. Son olarak arabada özellikle camlarda su lekesi kalmaması için kuru ve yumuşak bir bez yardımı ile aracı kurutun. Camlarda leke kalma olasılığı yüksek olduğundan camları kuruturken gazete kâğıtlarından yararlanabilirsiniz.

İç – Dış Yıkama Hizmeti Teklifi Alın

İç – Dış Yıkama Hizmeti için, Tasit.com’dan online olarak güvenle ve kolayca teklif alabilirsiniz. İç – Dış yıkama hizmeti teklifi alarak, bölgenizdeki en uygun fiyatları karşılaştırır ve size en uyan tercihi değerli zamanınızı harcamadan yaparsınız. İç – Dış Yıkama hizmeti ile ilgili bilgi almak ve bulunduğunuz bölgedeki İç – Dış Yıkama hizmet noktalarını da inceleyebilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

ETİKETLER

Yeni eklenen ilanlar