Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Oto Cam değişimini kasko karşılar mı?

Camdaki herhangi bir kusur sürücünün görüşünü engelleyerek ciddi kazalara neden olabilir. Araç camları ile ilgili problemler araç park halindeyken bile başınıza gelebilmektedir. Fakat daha çok dolu, yağmur, kar gibi hava şartları ve sürüş esnasında cama çarpan minik taş parçaları camların kırılmasına yahut çatlamasına neden olmaktadır.

Oto cam değişiminde kasko

 

Araçcamlarında kullanılan özel maddelerden dolayı otocamları bir bardağın kırılması gibi kırılmaz. Sürücünün ve yolcuların güvenliği için genelde çatlaklar oluşturur, cama temas eden cisim daha sert ise can tuzla buz olacak şekilde kırılır.

Gerçekleşen bir kazada, eğer suçlu taraf sizseniz ya da karşı taraf size çarpıp kaçtıysa kasko araç cam değişimi için gerekli hizmetleri vermektedir.

Kaskoda cam değişiminin aşamaları nelerdir?

Olası bir kaza durumunda, ilk olarak yapmanız gereken şey kazayı ve araç otocamını fotoğraflamanız. Etrafta görgü tanıkları varsa onlardan da destek alabilirsiniz.

Kaskonuzla ücretsiz olarak oto camdeğişimi yaptırmak için kaskonuz tarafından istenen belgeleri eksiksiz olarak doldurarak teslim etmeniz gerekmektedir. Sigorta firmaları farklı belgelerde isteyebilmekle beraber genel olarak aşağıda belirtilen belgeleri istemektedirler.

  • Matbu evrak ibra sigortalı imzalı olacak,
  • Matbu evrak beyan ehliyet sahibi imzalı olacak,
  • Kasko poliçe
  • Ruhsat
  • Ehliyet,
  • Hasar beyanı

Sizden istenen tüm belgeleri teslim ettikten sonra, kırılan camın boyutları ölçülerek ve yeni oto camı sipariş edilir. Ardından yeni cam yerine takılır ve test sürüşü yapılır. Artık araç sahibine verilmek için hazırdır.

Kasko, cam kırılmalarını genel olarak yılda dört defaya kadar değiştirmektedirler. Fakat firmadan firmaya farklılıklar olabildiği gibi bazı kasko türlerinde oto cam değişimi sayısı daha az olabilmektedir. Yılda bir defa yapılan bu değişim kaskonuzu bozmaz. Fakat birden fazla yapılan oto cam değişimi kaskonuzu bozar.

Size özel fiyatlarla Kasko Teklifi Alın

Oto cam değişimi ve olası kazalarda gerçekleşebilecek tüm hasarlar için, Tasit.com’dan 3 dakikada güvenle ve kolayca teklif alabilirsiniz. 20’den fazla sigorta şirketinin size özel tekliflerinden yararlanmak için hemen Tasit.com’dan kasko teklifi alın.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar