Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

LPG dönüşümü yaptıracakların bilmesi gerekenler

Türkiye’de dolaşımdaki araçların yarısı LPG’li. Son gelen zamlarla artık fiyatı benzinle yarışsa da LPG hala yaygın şekilde tercih ediliyor. BRC Türkiye temsilcisinin yetkilisi Emre Deler, LPG’li araç sahiplerinin dikkat etmesi gerekenleri anlattı.

LPG dönüşümü yaptırmayı düşünenlerin ilk dikkat etmesi gereken şey LPG sistemlerinde güvenilir markaları tercih etmeleri. Dönüşüm sonrasında ise araçta yapılan değişikliğin ruhsata işletilmesi gerekiyor.

LPG, motorun ömrünü uzatıyor

En sık karşılaştıkları sorunun, LPG dönüşümü sonrası aracın benzin bakımlarının da zamanında yapılmaması kaynaklı olduğunu belirten Deler, dönüşüm sonrası da aracın normal bakımlarının mutlaka yaptırılması gerektiğini söylüyor.

LPG sisteminin düzgün çalışabilmesi aracın benzinle de düzgün çalışabiliyor olmasıyla yakından bağlantılı.

LPG’li araçların 10 bin-15 bin km’deki periyodik bakımlarının yetkili LPG montaj servisinde yaptırılması da güvenlik açısından önem taşıyor.

Araçta bir kaçak fark edildiği an, LPG sistemi kapatılarak hemen yetkili montaj servisine gidilmeli.

Ayrıca eğer aracınıza LPG taktırırsanız, bu işlemi yaptırdığınızı sigorta firmasına bildirmeniz gerekiyor. Eğer bu adımı atlarsanız, LPG’den dolayı oluşabilecek herhangi bir durumda kasko kapsamı dışında kalıyorsunuz.

Bir diğer konu da LPG tankları. Üretildikleri tarihten itibaren 10 yıl ömrü olan bu tanklar, bu süre geçtikten sonra kullanılmaya devam ederse çok tehlikeli olabiliyor. Kendinizin ve aracınızın güvenliği için süresi dolan tanklarınızı yetkili bir firmada değiştirtmelisiniz.

Sık yapılan hatalardan birinin de dolum esnasında daha fazla yakıt almak için aracı sallamak olduğunu belirten Deler, güvenlik için tank hacminin  %20 gaz %80 ise likit LPG’den oluşması gerektiğini söylüyor.

Otogaz kalitesinin Türkiye’nin her bölgesinde gerektiği gibi denetlenemediğini ve kalitesiz otogazın dönüşüm kitlerinin metal ve plastik aksamlarına zarar verdiğinin altını çizen Deler, LPG aldığımız istasyonlara da çok dikkat etmeliyiz dedi.

LPG Montajı Hizmeti ve LPG Dönüşümü Fiyatları

Aracınızda LPG dönüşümü yaptırmayı düşünüyorsanız işinin ustası güvenilir firmalardan, Tasit.com üzerinden tek tıkla LPG Montajı Hizmeti teklifi alabilir ve size en uygun hizmeti online olarak güvenle satın alabilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar