Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Kasko sigortası yağmur, sel hasarını karşılar mı?

İstanbul’da yaşanan sağanak yağış hayatı felce uğratmış durumda. Ani bastıran yağış nedeniyle su baskınları oluştu ve yollardaki pek çok araç da büyük hasar gördü. Yağışın etkisini artıracağı ve akşama kadar devam edeceği öngörülüyor.

İstanbul- 18 Temmuz

Yoğun yağışta yollarda yükselen yağmur sularında yüzen araçlar ve tamamen suya gömülen araçlar oldu. Peki bu araçların hasarını kasko karşılıyor mu?

Kasko’da gidilen değişiklikle yeni modelde tek bir kasko yerine tercihe göre kasko paketleri satın alınıyor. Yağmur, sel, deprem, fırtına gibi doğa olaylarının araçlara verdiği hasarlar da ek teminatlara giriyor.

Eğer kaskoyu yaptırırken bu ek teminatları satın aldıysanız aracınız yüksek ihtimalle koruma altında olabilir. Yüksek ihtimalle dememizin sebebi doğal afet durumunda dahi sigorta firmasının gereken ödemeyi yapması için bazı şartların sağlanması gerekiyor.

Suyla kaplanan aracın hasarını ödemek için sigorta firmasının ilk baktığı şey araçtaki hasarın sürücünün veya sigortalının kontrolü altında gerçekleşip gerçekleşmediği. Bu yönde bir şüpheli durum varsa sigorta firması zararı karşılamayabiliyor.

Sel ve su baskını dışında, otomobilin sürücü tarafından yüksek seviyedeki suyun içinde sürülmesi veya benzer bir sebepten dolayı sonucunda suda kalması durumunda, kasko sigortası zararı karşılamayacaktır.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar