Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

İkinci elde ve sıfırda araba almak için en uygun zaman?

Aslında çok basit, araba almak için en doğru zamanı temelde sizin ihtiyaçlarınız belirliyor. Diyelim ki arabanızda çözümü oldukça pahalı bir hasar oldu. Ya aracı tamir ettireceksiniz ya da üzerine biraz koyup yeni bir araba bakmaya başlayacaksınız. Eğer yeni bir araba almanız gerekecekse yılın hangi zamanının araba almak için en iyi olduğu durumun aciliyetinden dolayı sizin için pek de önemli olmayabilir.

Fakat diyelim ki sadece arabanızdan sıkıldınız ve değiştirmek istiyorsunuz. Bu durumda doğru zamanı bekleyebilecek lüksünüz var demektir. Veya ilk kez bir otomobil alacaksınız önerilerimiz size yardımcı olabilir.

Araba almak için en uygun zaman

Genellikle kime sorsanız ikinci elde araba almak için doğru zaman olmadığını ve ilanları sürekli takip etmek gerektiğini duyarsınız. Tasit.com’da verileri incelediğimizde bunun doğru olmadığını görüyoruz. Tasit.com’a ilan veren kullanıcılarımız, araçları satıldıktan sonra vermiş oldukları ilanı yayından kaldırırlar. En fazla satışın gerçekleştiği dönemler de, yayından kalkma oranının en yüksek olduğu dönemlere denk geliyor. İkinci el araçların en hızlı satıldığı dönemlerin Ocak, Şubat, Mart ve Nisan ayları olduğunu görüyoruz.

Sahibinden acil satılık arabalar

Fiyatların arza, talebe ve satıcının acelesi olup olmadığına göre değişiklik gösterdiği ikinci el piyasasında da bazı basit kurallara dikkat etmek avantajlı olabilir. Alıcı olarak sizin oldukça çok sayıda bulunan bir modelde acelesi olan bir satıcı bulmanız en makul yaklaşım olacaktır.

Bazı araçlarda mevsimin de önemi var çünkü örneğin bir cabriolete olan talep sonbaharla ilkbaharda aynı olmayacaktır. Aynı şekilde tatil dönemleri talebin daha düşük olduğu zamanlar olabilir.

Sıfır otomobil kampanyalarında en iyi fiyatlar

Peki sıfır araba almayı düşünüyorsanız en avantajlı dönem ne zaman?  Tabii ki araba kampanyalarını, düşük faiz fırsatlarını takip etmek en mantıklı hareket fakat dönem olarak ay sonu, yılsonu, gün sonu ve aradığınız modelin yeni kasası çıkmadan önce eski stokların temizlenmeye çalıştığı dönemlergenel olarak avantajlı sayılabilir. Yılsonuna doğru hem kotalar doldurulmaya hem de eldeki stoklar bitirilmeye çalışıldığından bazı araçların karsız bile satıldığı durumlar olabilmektedir. Ayrıca yılsonları stokları eritmek ve yeni modele hazırlanmak için birçok cazip kampanyanın da düzenlendiği zamandır ve en büyük fiyat düşüşleri de Aralık ayında yaşanır. Tabii en sona kalmayı tercih ettiğinizde arzu ettiğiniz her modeli bulamayacağınızın da farkında olmalısınız.

Yıl sonu, ay sonu, gün sonu..

Ay sonlarında hem sonlanmak üzere olan kampanyalar bulmak mümkündür hem de aylık kotalarını aşmaya çalışan araç satıcıları araçları satabilmek için daha istekli olabilirler. Eğer kafanızdaki modeli belirlemiş ve finansmanınızı da ayarlamışsanız,  gün sonları özellikle kapanıştan bir saat önce bir bayiye uğramak akıllıca olabilir. Satış personeli, finansmancılar, detaylarla ilgilenecek olanlar dahil herkes günün yorgunluğundadır ve size arabanızı verip evlerine gitmek istiyor olacaklardır. Bu saatlerde yapacağınız makul bir teklifin reddedilmesi daha zor olabilir.

Son olarak kötü hava şartları,- aşırı sıcaklar, aşırı soğuklar, yağmur, fırtına- sıfır araç almak için iyi zamanlar olabilir, çünkü çoğu kişi evlerinde otururken bayiler boş ve o şartlarda gelebilecek müşteriye araç satmaya çok daha hevesli olacaklardır.

Sonuç olarak araba almak için en uygun zaman, tamamen sizin spesifik ihtiyacınıza ve durumunuza göre farklılık gösterecektir. Araç fiyatları sürekli olarak değişiklik gösterirken, arabanızı aldığınızda bazı kişilerden daha az, bazı kişilerdense daha fazla ödemiş olacaksınız. Adil ve uygun olduğunu düşündüğünüz bir teklifi değerlendirdikten sonra, ödediğiniz fiyata takılmak yerine yeni arabanızın keyfini çıkarın.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar