Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Güvenli bir bayram yolculuğu için öneriler

Yaklaşan bayram zamanında sevdiklerine kavuşmak için arabayla yola çıkacaklara daha güvenli ve konforlu bir yolculuk için bazı öneriler hazırladık.

Servise zamanında uğrayın

Yola çıkmadan bir hafta önce silecekleri, aracınızın tüm sıvılarını kontrol ettirip, yağ değişimi ve ufak tefek ayarlarını yaptırmayı ihmal etmeyin. Özellikle lastiklerinizin durumuna bir baktırın. Uzun bir yolculuğa çıkmadan önce aracınızın en iyi durumunda olması, güvenli sürüşü çok etkileyecektir.

Kendi kontrolünüzü de yapın

Akünüzün durumu, gözden kaçabilecek konulardan biri. Akünüzün temizliği ve iyi durumda olması yolculuğunuz için büyük önem taşıyacaktır. Herşeyi hazırlayıp aracınıza yerleştiğinizde, arabanın çalışmadığını görmek size hem zaman kaybettirir hem de çözüm sürecinde söylenen diğer yolcular başınızı ağrıtabilir.

Lastikler ne durumda?

Aşınma, yırtılma ve baloncuklar için lastik duvarlarını inceleyin. Lastiklerinizin basıncı da tavsiye edilen seviyede olmalı. Lastik basıncını en doğru ölçmek için en doğru zaman lastikler soğukkendir ama eğer bu mümkün değilse, aracınız için önerilen basınç değerine 4 PSI daha ekleyin.

Frenler

Arabanızın frenleme mekanizmasını yola çıkmadan mutlaka kontrol ettirmelisiniz, eğer aşınmış veya eskimişse değiştirilmesi gerekiyor olabilir.

Acil Durumlara Hazırlıklı Olun

Güvenli ve rahat bir sürüş beklemek fakat olabilecek acil durumlara da hazırlık olmak en gerçekçi yaklaşım olacaktır. Yanınızda içeriği güncel bir ilk yardım çantası mutlaka bulundurun. Özellikle fener, battaniye, su ve biraz yiyecek ihtiyaç olursa çok işe yarayabilir.

Bagajı abartmayın

Aracınızın yük taşıma kapasitesi kullanım kılavuzunda yazıyordur. Aracınıza aldığınız her ağırlığın yakıt ekonomisini olumsuz etkilediğini hatırlayın. Portbagaj kullanacaksanız, gereğinden fazla doldurmamaya önem vermelisiniz, manevra kabiliyetinizi azaltacaktır. Eğer kullanmayacaksanız boş portbagajı çıkarmak en doğrusu.

Portatif GPS ve internet

Yol her zaman gittiğiniz yol dahi olsa, teknoloji size ihtiyacınız olanı fazlasıyla verebilir. En iyi dinlenme tesisleri, en yakın benzin istasyonları gibi bilgilere yolculuk sırasında ulaşabilmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Çocuklarla yolculuk

Uzun saatler aynı pozisyonda oturmaktan hoşlanmayan çocuklar için yanınızda yeterli miktarda yiyecek ve su bulundurmak, hatta oyunlar, internet ve müzik sağlamak iyi bir fikir olabilir.

Yolculuk zamanı

Herkes bayram tatiline hemen hemen aynı zamanlarda çıkıyor. Genellikle bayramdan bir önceki günün akşamı trafiğin en yoğun olduğu zaman oluyor. Bayramın ilk günü veya iki gün öncesi ise daha tenha olacaktır. Ama eğer herkesin çıktığı zamanda yola çıkmanız gerekirse, trafiğin yoğun olacağını bilerek sakin ve sabırlı davranmanızda yarar var.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar