Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

GİB trafik cezası sorgulama ve kredi kartıyla internetten ceza ödeme

Mobese kameraların yaygınlaşması ve artık trafik polislerinin araçları durdurmadan da plakaya ceza yazabilmeleri, sürücülerin fark etmeden ceza yemelerine neden oluyor. Şehrin önemli bögelerine yerleştirilen Elektronik Denetleme Sistemleri de sürücülerin en ufak hatalarını anında trafik cezasına çeviriyor.

Fakat bu trafik cezaları bazen aylar sonra gelerek şaşkınlık yaratıyordu. Emniyet Genel Müdürlüğü, sürücülerin trafik cezalarını erken ödeyebilmeleri ve kolayca ceza sorgulama yapabilmeleri için internet sitesi üzerinden EGM trafik cezası sorgulama işlemleri için bir sayfa oluşturdu. Bu sistem sayesinde artık sürpriz trafik cezalarına son  verilmesi hedefleniyor. Bu sayfada sürücüler ceza sorgulama işlemlerini online olarak kolayca yapabiliyorlar.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Cezası Sorgulama

Trafik ceza sorgulama işlemi yapmak için Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesine girmeniz yeterli. Sitede bulunan Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama bölümüne tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfadan ceza sorgulama ve egm trafik cezası işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Ceza sorgulama işlemini yapmak için sayfadaki isim, soy isim, TC kimlik no ve doğum yılı bölümlerini doldurmanız gerekmektedir. Gerekli alanları doldurduktan sonra trafik cezası sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

 

Trafik ceza kesme yöntemleri teknolojiyle beraber gelişti. Trafik cezası ödeme yöntemleri de bu gelişmeye ayak uyduruyor. Artık trafik ceza sorgulama, egm ceza sorgulama işlemleri gibi trafik ceza ödeme işlemi de internetten online olarak yapılabiliyor. Sistem sayesinde trafik cezanızı online olarak kredi kartınızla ödeyebiliyorsunuz. Trafik cezasını internetten ödemek için Gelir İdaresi Başkanlığı sitesine girmeniz yeterli. Sitede ceza sorgulama yapabilir ve ceza ödeme işleminizi kredi kartınızı kullanarak online olarak ödeyebilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı Kredi Kartıyla Trafik Cezası Ödeme

Trafik cezası sorgulama, İspark borç sorgulama ve online ceza ödeme  işlemlerinin tümü, Gelir İradesi Başkanlığı internet sitesinden yapılabiliyor. Kredi kartı ile trafik cezası ödemek için Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesinden Motorlu Taşıtlar Vergi Dairesi bölümüne girmeniz gerekmektedir. Kaşınıza çıkan seçeneklerden Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme bölümüne tıkladıktan sonra gerekli alanları doldurarak trafik cezanızı kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar