Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Aracınızın en önemli bakımları nelerdir?

Aracın, güvenliğiniz açısından yaptırılması gereken belli başlı bakımları bulunmaktadır. Bu bakımlar trafik de güvenliğinizi artırmanın yanında aracınızın ömrünü uzatma gibi faydalar da sağlayacaktır. Aracınızın bakımlarını daha kaliteli bir sürüş keyfi için ihmal etmemeli ve belli aralıklarla bu bakımları yaptırmalısınız.

Araç günlük bakımları

Aracınızın yapılması gereken en önemli oto bakımlarından biri günlük bakımdır. Aracınızın kesinlikle günlük oto bakımını ihmal etmemelisiniz. Bu bakımı mutlaka her gün arabaya binmeden önce yapmalı-yaptırmalısınız. Trafiğe çıkmadan önce bu bakımı yaptırmak size daha güvenli bir sürüş sağlayacaktır. Ayrıca bu bakımın eksiksiz yapılması aracınızda daha büyük sorunların oluşmasını engelleyecektir. Aracınızın günlük yapılması gereken oto bakımları şöyledir:
1-Akaryakıt kontrolü
2-Motor yağı kontrolü
3-Soğutma suyu kontrolü
4-Lastik hava basınçları kontrolü
5-Fren donanımı kontrolü
6-Elektrik donanımı( sinyaller, stop lambaları, plaka lambası, farlar) kontrolü

Haftalık araç bakımı

Aracınızın yaptırmanız gereken bir diğer bakımı haftalık bakımdır. Haftalık bakımın oto bakımı kapsamında ve güvenliğiniz açısından ihmal etmemeniz gereken önemli bakımlardan biridir. Aracınızın haftalık oto bakımı için bunlar yapılmalıdır:
1. Akü elektrolit seviyesi
2. Vantilatör kayışı gerginlik ayarı
3. Diesel motorlarda yakıt filtresi su ayırıcısındaki suyun boşaltılması
4. Hava ile çalışan fren sistemindeki hava deposunun suyunun boşaltılması

Araç periyodik bakımı

Aracınızın bakımı kapsamında en kritik oto bakımlardan biri yıllık olarak yaptırmanız gereken oto bakımlardır. Çünkü aracınızdaki belli parçaların çalışma süresi vardır ve bunlar ( buji, platin, hava filtresi, yağ filtresi vb.) belirlenerek mutlaka değiştirilmelidir. Aracın yıllık bakımları genelde muayene kapsamında da yaptırılması gereken bakımları kapsar. Bu bakımı yaptırmadan trafiğe çıkmak tehlikeli ve yasaktır. Aracın bu bakımı yaptırılmadan trafiğe çıkılması durumunda araç sahibi cezalarla karşılaşabilir. Yıllık yapılması gereken diğer oto bakımlar ise şunlardır:
1. Vites kutusu ile diferansiyel yağı kontrol edilmeli
2. Motor test edilmeli
3. Subab ayarları kontrol edilmeli
4. Yakıt deposu temizlenmelidir.

Periyodik Bakım Teklifi Alın

Periyodik Bakım Hizmeti için, Tasit.com’dan online olarak güvenle ve kolayca teklif alabilirsiniz. Periyodik Bakım hizmeti teklifi alarak, bölgenizdeki en uygun fiyatları karşılaştırır ve size en uyan tercihi değerli zamanınızı harcamadan yaparsınız. Periyodik Bakım hizmeti ile ilgili bilgi almak ve bulunduğunuz bölgedeki Periyodik Bakım Hizmet noktalarını da inceleyebilirsiniz.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

ETİKETLER

Yeni eklenen ilanlar