Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Arabanız Ne Kokuyor? İşte Kötü Kokuların 10 Nedeni

Bir Mercedes’in en az 7 ana tercihli ve kendi aromanızı da oluşturabileceğiniz parfümleri ve uykunuzu hiç getirmeyen tazelikteki havasıyla yolculuk etmek maalesef herkese kısmet olmuyor. Çoğumuz otomobillerimizin havasından kendimiz sorumluyuz. Aracınıza sizden başkası bindiğinde yüz ifadesi kötü bir koku nedeniyle değişiyorsa bu ifadeyi silmeye hiçbir oto parfümünün yetmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Daha kötüsü, otomobiliniz kişisel hijyeninizi de zan altında bırakabilir. Eğer aracınızda kötü bir koku var fakat nedenini bulamıyorsanız, bu ihtimaller işinizi kolaylaştırabilir.

Sigara:  Konu otomobiliniz olunca bunu uyuşturucu gibi görün, bir kere bile çok. Tasit.com’da “İçinde hiç sigara içilmemiş” yazan ilanlar bir sebepten var. Siz içmiyorsanız bile bir arkadaşınızın bir kez içmesi bile geri dönüşsüz bir fark yaratacaktır.

Gaz kaçağı: Özellikle sürüş sırasında burnunuza gaz veya yakıt kokusu gelirse, çok ciddiye alın ve aracınızı yakıt kaçağı için mutlaka kontrol ettirin. Sizin alışık olmanız, problem olmadığı anlamına gelmeyebilir.

 Çöp: Evet bildiğimiz anlamda çöp. Önce pet su şişesi, sonra tıkalı trafikte atıştırdıklarınız derken arabanızın içi çöplüğe dönmesine izin vermeyin. En iyisi çöpleri her zaman bir poşette tutmak veya arabalar için özel olarak üretilen çok kullanışlı ve artık her yerde bulabileceğiniz çöp kutularından edinmek.

Küf: Küf, otomobillerdeki kötü kokunun önemli nedenlerinden biri. Boruların içinde yerleşen küfler, gözlerden uzak olsalar bile burnunuza çok yakınlar.

Kirli Hava Filtresi: Klima değil, dışarının havasını içeri pompalıyor bilgeliğindeyseniz, dışarının havasının da en kaliteli solunumu yapabilmeniz için bir filtreden geçtiğini de biliyorsunuzdur.Polenleri, tozu, rutubeti hapsetmek için en elverişli alan olan bu filtre, aracınızda nedenini bilmediğiniz kötü kokunun sorumlusu olabilir. Filtrenizi en az senede bir kez mutlaka değiştirin.

Kahve lekesi: Kokunun hafızayla bir bağı olduğu söylenir. Çok sevdiğiniz kahvenizin kokusu, aracınızın döşemesinde güneş altında beklediğinde burnunuz için bir eziyete dönüşebilir. Önemsemediğiniz yiyecek ve içecek lekeleri temizlenmediğinde kötü kokuya neden olurlar.

Ölü Hayvan: Sandığınız kadar uzak bir ihtimal değil inanın. Özellikle fareler, aracınızın boşluklarından kolayca girip içinde ölebilirler. Kapı panelleri, bagaj ve koltukların altları bakmanız gereken ilk yerler.

Unutulmuş Gıdalar:  Araçta atıştırma huyunuz varsa, yediğiniz bir şey ne kadar işlenmişse o kadar kısa süre araçta bırakabilirsiniz demektir. Kıymalı böreği yerken bile aracınıza kokusunu bırakırken, bir de araçta gecelediğinde yapabileceklerini bir düşünün..

Kirli Kıyafetler: Spor sonrası çantanızı sağa sola yük etmeden arabada bırakmak istemeniz anlaşılır bir şey. Fakat dikkatli olun, belli bir süre geçtikten sonra aracınızın kapısını açtığınızda lisedeki beden eğitimi derslerinin soyunma odasına geri dönmüş gibi hissedebilirsiniz.

Evcil Hayvanlar: Kediler ve köpekler, döşemelerinize tüylerini dökebilir, kusabilir veya diğer beden sıvılarını bırakabilirler. Özellikle idrarın kokusunu çıkarmak kolay olmayabilir. Hayvanları taşıma kutularında taşımak ve sert yüzeyleri de atıklar için kontrol etmek iyi bir fikir olabilir.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar