Araba Satarken Dikkat

Araç satışlarında kişilerin birbirlerine olan güveni ticari olarak düşündüğümüzde daima tek taraflıdır. Kimse sahip olduğu aracı kötülemek eksiklerini çok fazla açıklamak istemez bu konuda alıcı olarak bir aracın genel olarak eksiklerini anlamanız mümkündür. Aracın yapmış olduğu kilometrenin aracın direksiyon ve vites kol topuzunun eskiliğiyle kıyasladığınızda ve yıl olarak düşündüğünüzde yaklaşık olarak size bir fikir verecektir.
İnsan elinin avuç kısmı salgıladığı ter sayesin de derinin aşınmasına sebeptir. Diğer yandan yenilenmiş bir direksiyon simidi bu önemli sorunun bir nedeni olarak görülebilir. Mekanik aksamlarda piyasalarda satılan kimyasal ürünler aracın yıpranan mekaniği geçici birkaç günlüğüne onarmak suretiyle size sorunsuzmuş gibi gösterebilir. Tüm bunları anlamanız bazen zor olabileceğinden, her zaman güvendiğiniz teknik uzmanlardan bu konuda destek alarak bu sorunları engelleyebilirsiniz.  Şayet sistem değişikliği yapacaksanız, yani manuel bir araç yerine otomatik bir araç almayı düşünüyorsanız kullanım farklılığını göz önüne alarak test sürüşü yapmanızda fayda olacaktır. Asla unutmayınız ki, teknik özelliğinin yanında esas önemli olan sizin kullanımınıza uygun aracı tercih etmektir.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar