Papa’dan Satılık İkinci El Motosiklet!

Evet yanlış duymadınız, deposunu Papa’nın kendi el yazısıyla törenle“ Francesco” olarak imzaladığı, 1.585 cc’lik bir Harley Davidson Dyna Super Glide’ın alışılmadık bir sahibi var: Papa Francis. Motosiklet kilisenin yardım kuruluşlarından biri için,ünlü İngiliz müzayede firması Bonhams tarafından Paris’te satışa çıkarılacak.

Papa, harley davidson, motosiklet, motorsiklet, ikinci el

Harley Davidson kullanan bir Papa fikri ilginç olsa da, Papa’nın Dyna’ya sahip olma hikâyesi daha da enteresan. Geçen yılın Haziran ayında, St. Peter’s Bulvarında 800 motosiklet toplanmış ve Papa da bu grubu kutsamıştı. Harley Davidson’ın 110. Yıl dönümü kutlamalarının parçası olan motosikletli buluşmada, marka Papa’ya bir çift motosikletle, deri bir motorcu ceketini hediye etmişti. Papa’nın motosikleti kullanıp kullanmadığı bilinmiyor, ama müzayedenin sorumlusu aracın çok iyi durumda olduğunu tahmin ettiğini söylemiş.

Papa, harley davidson, motosiklet, ceket,

Papa Francis’in mütevazı ulaşım tercihleri iyi biliniyor, Buenos Aires’te bir kardinalken sıklıkla toplu taşıma kullanıyormuş. Yine de fotoğraflarda da çok net görüldüğü gibi, Papa bile olsanız, iyi bir motor sevinç ve mutluluk yaratabiliyor. Artık Papa olduğu için, sıkı güvenlik önlemleri nedeniyle, eğer kullandıysa, motosikletini ancak Vatikan’ın bahçelerinde kullanmıştır.

Papa, francesco, imza, motosiklet, harley davidson

Papa’nın motosikletinin 12-15 bin avro arasında alıcı bulması bekleniyor. Motosikletle hediye gelen ve yine Papa tarafından imzalanmış deri ceket de motosikletin hemen ardından satışa çıkarılacak.  Ceketin de 1.400- 2.000 dolar arasında satılacağı tahmin ediliyor.

papa, mobil, motosiklet, harley davidson

Tasit.com’daki sahibinden Harley-Davidson motosiklet ilanlarını incelemek için tıklayın.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar