Motosiklet Trafik Sigortası Nedir, Nasıl Yaptırılır?

Motosiklet Trafik Sigortası Nedir?

Zorunlu Trafik Sigortası motosikletlerde de yaptırılması zorunlu olan bir sigorta türüdür.  Motosikletinizi kullanırken diğer araçlara veya üçüncü şahıslara vereceğiniz zarara karşı sizi güvence altına alır. Bu güvenceye sahip motosikletler ikinci bir sürücü tarafından da kullanılabilmektedir.

Hazine Müsteşarlığı’nın düzenlediği Trafik Sigortası teminat limitleri, araçların koltuk sayılarına göre değiştiği için ve motosikletlerde de otomobillere göre daha az sayıda koltuk sayısı bulunduğundan sigorta bedeli, otomobil ve diğer araç türlerine göre daha düşük olmaktadır.

Motosiklet Trafik Sigortası

Motosiklet Trafik Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Motosiklet alacakların bilmesi gereken en önemli konuların başında motosiklet sigortası gelmektedir. Zorunlu Trafik Sigortası kapsamında alacağınız Motosiklet Trafik Sigortası hizmetiniz, herhangi bir sigorta şirketi aracılığı ile yaptırılabilir.

Motosiklet Trafik Sigortası için gereken belgeler

Sıfır motosiklet alımında plaka ve ruhsat çıkarılması için trafik sigortasının yapılması gerekmektedir. Aracınızın noter satışını aldıktan sonra noter satış belgesi ile gideceğiniz aracı şirkette, sizin TC kimlik numaranız veya vergi numaranız ile trafik poliçeniz düzenlenebilir.

Gerekli belgeler arasında araca ait trafik tescil belgesi diğer adıyla araç ruhsatı bulunması yeterli olmaktadır. 2016 motosiklet Trafik sigortası diğer sigorta çeşitlerinde olduğu gibi iyi niyete dayalı bir işlemdir. İsteğiniz doğrultusunda size bir sigorta poliçe teklifi hazırlanır ve onayınızın ardından poliçe düzenlenir ve size teslim edilir.

Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları

Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları, motosikletin motor hacmine göre değişiklik gösterir. Motor hacmi ve motosikletin yaşı motosiklet trafik sigortası fiyatlarını belirler. Motosiklet sigorta fiyatları marka model olarak her motosiklette değişiklik gösterir. 2016 motosiklet sigortası fiyatı almak için sigorta şirketinize başvurabilirsiniz.

Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları

Motosiklet Kaskosu Neleri Güvence Altına Almalı?

Alacağınız motosiklet kasko hizmetinin amacı, motosikletinizi koruma altına almaktır. Kasko, motorunuzun hasarını karşılar, Trafik Sigortası ise sizin verdiğiniz zararı karşılar. Bir trafik kazası olduğunda motosikletinizde oluşabilecek hasarların ve bundan doğacak olan masrafların sigorta şirketi tarafından karşılanması gerekiyor.

Motosiklet Kasko Sorgulaması yaparken, şu teminatlara dikkat etmeniz gerekmektedir:

-Park halinde veya hareket halindeyken olabilecek kazalar sonucu oluşan maddi hasarlar

-Yanma, çalınma, sel ve su baskını, deprem

-Sigara ve benzeri ürünlerin teması sebebiyle oluşan yangın harici zararlar

-Halk hareketleri, terörizm olayları, grev, kargaşalık

-Çekilen veya çektirilen araca gelen hasarlar

-Kask veya sizi koruyan koruyucu kıyafetlerin koruma altına alınması

-Başınıza gelebilecek kaza sonucunda sizi koruma altına alacak Ferdi Kaza güvencesi

Motosiklet almayı düşünüyorsanız, Tasit.com üzerinden farklı marka ve modelde motosiklet ilanlarını inceleyebilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar