Motosiklet kasklarına ilk Head Up Display

Daha önce Head Up Display sistemlerinin, sürüşü çok farklılaştırarak yeni bir deneyim sunacağından söz etmiştik.  Hatta akıllı telefonlar da araçlarda Head Up Display olarak kullanılabiliyordu.

Reevu, bildiğimiz anlamda motosiklet kaskını yeniden yaratan bir marka. Türkiye’de az bilinmesine rağmen, meraklısı onu arkayı gören dikiz aynası sistemiyle tanıyor. Firmanın kaskları özellikle motor ve bisiklet kullanıcıları tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Şimdi bu kasklar yeni teknolojileri kullanarak yarış otomobillerinde de kullanılmaya hazırlanıyor.

Reevu şu anda bu teknolojiyi bir adım ileriye taşımış durumda. Motor ve araçlarda kasklar pilot kaskları gibi Head Up Display içeriyor. Askeri uygulamalarda zaten kullanılan Head Up Display’li kasklar henüz halka açık kullanılmaya başlanmamıştı.  Reevu optik göstergesi bulunan ve sürücüye pek çok farklı bilgiyi sunabilecek bir kask yarattı. Yol tarifleri için GPS entegre edilebilen, telefonun bağlanabildiği ve böylece kaskı çıkarmadan telefon görüşmesi yapabilmeyi mümkün kılan kasklardaki HUD ile de sürücü gözlerini yoldan ayırmamış oluyor.

Reevu’nun açıklamasına göre, HUD ile seyir esnasında makinanın güncel durumunu gösteren motor bilgileri bile sunulabiliyor.

Bu gelişmeler motorsporları için doğrusu son derece heyecan verici. Bu teknolojinin günlük hayatlarımıza girmesi bizce an meselesi.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar