Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Az yakan, çok giden motosikletlerde tasarım son kriter

Motosiklet markası Hero,Türk motosiklet kullanıcılarının yakıt masrafından bıktığını bir kez daha yaptığı anketle gündeme getirdi. Motosiklet kriterlerinin belirlendiği ankete 2 bin 700 motosiklet kullanıcısı katıldı.

Beklenti: Az Yaksın Çok Gitsin

Hero motosiklet, yaptığı ankete göre motosiklet kullanıcıları veya ilk defa motosiklet alacaklar ilk olarak yakıt tüketimine bakıyor. Avrupa’da yakıt harcamalarında Türkiye birinci sırada olunca bu sonucun çıkması normal. Türkiye’de kişi başı gelirin yüzde 34’ü petrol ve ulaşım harcamalarına gidiyor. Avrupa’da bu oran yüzde 25 ile yüzde 8 arasında değişiyor.

Tasarım ikinci planda

Ankete göre motosiklet kullanıcıları, tasarıma en son bakıyor. Motosiklet kullanıcıları ve motosiklet almayı düşünenler ilk olarak yakıta, sonra ise uzun ömürlü olmasına ve performansına bakıyor. Motosiklet tasarımı ise en son bakılan kriter oluyor.

1 Litre Benzinle 80 Kilometre

Motosikletler ortalama 1 litre yakıtla 25 km ile 65 kilometre arasında yol kat ediyor. Bu mesafe tabii ki motosikletin motor hacmine göre değişiklik gösteriyor. Hero Motor’un geliştirdiği yeni motor sistemi, motosikletin 1 litrede 80 kilometreye kadar yol katetmesine imkan sağlıyor. Girdap yöntemi ile yanma ve ateşleme yapan yeni sistemin bugüne kadar üretilen en verimli motor sistemi olduğu iddia ediliyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar