Türkiye'de Bulunmayan Orijinal Otomobil Markaları

Bazılarını yakından tanıyorsunuz belki ama bu listede ilk kez karşılaşacağınız en az bir orijinal otomobil markası bulunuyor olabilir. Türkiye’de satış ağı bulunmayan fakat dikkate değer bazı otomobil markaları ve modellerinden örnekleri paylaşmak istiyoruz.

Koenigsegg

Koeniggsegg One:1

Koeniggsegg One 1

İsveçli performans otomobilleri üreticisinin felsefesinde, fonksiyonellik son derece önemli ve her detayın bir amacı var.  En kaliteli malzemelerin kullanıldığı ve detaylı el işçiliğine önem verilen Koenigsegg araçların her biri bir sanat eseri. Marka 1994 yılında Christian von Koenigsegg‘in bir süper otomobil yaratma hayalinin sonucunda doğmuş. Markanın en bilinen modelleri Agera, Agera S ve Agera R. Marka ile ilgili geniş bilgiyi Koeniggsegg web sitesinde bulabilirsiniz.

Volvo Kamyon, Koenigsegg ile yarıştı

Mazzanti

Mazzanti Evantra

Mazzanti Evantra

Bir İtalyan markası olan Mazzanti, spor otomobillere ve yarış otomobillerine tutkun Luca Mazzanti ve Walter Faralli tarafından 2000’lerin başında kuruldu.  Markanın amacı, her detayıyla kişiselleştirilebilen, yaşayan süper otomobiller üretmek.  Marka Antas ve Evantra modelleriyle biliniyor. Marka hakkında detaylı bilgi için Mazzanti web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Gumpert Apollo

Gumpert Apollo

Kusursuz mühendisliğin ülkesi Almanya’da doğan marka, eski bir Audi yöneticisinin tecrübe ve tutkusunun ürünü. Roland Gumpert, bugünkü Quattro’nun atası sayılabilecek Iltis’in yaratıcılarından.  Markanın en önemli aracı “ Apollo”  yüksek hızlarda aerodinamik etkinliğini koruyabilen teknik üstünlüğün eseri olması için üretilmiş. Alman marka hakkında daha geniş bilgi için Gumpert Apollo web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mitsuoka Motors

Mitsouka Orochi beyaz

Mitsouka Orochi

Mitsuoka, aslında 1979 yılında kurulmuş küçük bir Japon otomobil markası.  Kişiye özel ve butik üretim yapan markanın en bilinen modeli Orochi. Genellikle 1950’lerin İngiliz otomobillerini andıran bir tasarım çizgisine sahipler. Marka hakkında daha fazla bilgi için Mitsouka Motors web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Grinnal Cars

Grinnal Scorpion

Grinnal Scorpion

Son 20 yıldır el yapımı ve 3 tekerlekli son derece orijinal otomobiller üreten İngiliz marka en fazla Scorpion modelleriyle tanınıyor. Ekseri Audi ve BMW motorları kullanılan otomobillerin fiyatları da 30 bin sterlin civarında. Scorpion hakkında detaylı bilgiye Grinnal web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Pagani

Pagani Zonda

Pagani Zonda

Pagani, Arjantin doğumlu Horacio Pagani ve arkadaşlarının aşırı derecede lüks, yenilikçi ve yüksek performanslı bir süper otomobil yaratma hayalinin ürünü olan bir İtalyan markası.  Markanın efsane modeli ise ”Zonda”. Pagani hakkında bilgilere Pagani web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar