Trafikte sahibi hakkında sağlam önyargı yaptıran 10 araba modeli

Tercih ettiğimiz araç aslında hakkımızda az ya da çok birşeyler söyler. Fakat öyle araçlar var ki, görür görmez sahibi nasıl biri hemen bir fikir verir. İşte trafikten sahibinin sesi 10 araç ve istisnaları:

Fiat Doblo – Piknikçi Enişte Arabası

Akrabalarla piknik, çocuklarla yeğenleri denize götürme, dükkana mal taşıma hepsi bir arada. Osmanlı tuğrası adeta standart donanımdır. OYSA Kİ; küçük yerleşim yerlerinde Doblo kullanan kadın çoktur.

SW Toros- Emektar Çiftçi Arabası

Dağ keçisi özellikleriyle Anadolu’da çok tercih edilir, en az on kişi alır ve bagajda kurbanlık koyun olmazsa olmazıdır. OYSA Kİ; Garaj arabası olup gözü gibi bakılan versiyonları mevcuttur.

Beyaz Clio- Standart kobi arabası

Beyaz Clio, beyaz gömlek arabasıdır. İlaç mümessilleri ve büyük firmaların beyaz yakaları genelde Megane Sedan versiyonunu kullanır. OYSA Kİ; Birçok kişinin de binbir emekle biriktirilen paralarının harcandığı ilk sıfır arabadır.

Hyundai Getz – Orta gelirlinin ilk arabası

Ucuz , az yakar, satılması kolaydır ve çoğu bayandan satılıktır. Fazla hıza gelmez, ağır ağır ekseri otomatik ilerler. OYSA Kİ; bu aracı kullanan erkekler de vardır.

Modifiyeli Şahin – Genç apaçi arabası

Eksiği bitmez ama parçası bakkalda bile bulunur. Modifiyenin ağırlığına göre takip mesafesi gerekir. OYSA Kİ; modifiyesizinin bulunması neredeyse imkansız olduğundan aile arabası olmuş türleri vardır.

Nissan Micra – Yeni işe başlamış genç kadın arabası

Kadınların üniversiteden sonra sahip oldukları ilk arabaların başında gelir. OYSA Kİ; erkek öğrenciler ve çalışanlar da tercih eder.

VW Beetle – Bekar ve İdealist arabası

Nedense bu Alman tankı ince ruhlu, idealist ve genç insanların aracı olarak bilinir. OYSA Kİ, belli bir yaş üstü emekli erkekler de tercih eder.

Range Rover Evoque – Zengin koca parası yiyen kadın arabası

Bu aracı trafikten çok AVM parklarında görürsünüz. Zengin gösterir. OYSA Kİ; içinde bir kadın yoksa ekseri bir kabadayı vardır.

Modifiyesiz Honda Civic – Genç evli arabası

honda civic

Biraz manevra yapmayı da seven ama aile arabası da olsun diyen kurallara uyan insanların arabası olarak bilinir. Modifiyesizini bulmak neredeyse imkansızdır. OYSA Kİ; özellikle hatchback’ini orta yaşlı sporsever mühendisler çok tercih eder.

BMW E30 – Driftçi arabası

82-94 arası üretilen bu model kasa halk dilinde çakal kasa olarak bilinir. 80 modeli kuzenine de piç kasa denir, Nuri Alço keyifle kullanmıştır. Camları genelde filmli, kasası yere yakındır. Sahibinin sanayide geniş çevresi vardır. OYSA Kİ; temizinin hastası çoktur.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar