Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi'ni 450 binden fazla kişi ziyaret etti

2002 yılında, Bursa Umurbey Bilgi Parkı Kompleksi’nde açılan Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi ve 2008’den bu yana hizmet veren Tofaş Bursa Sanat Galerisi’ni bugüne kadar 450 binden fazla kişi ziyaret etti.

ilk Murat 124, Tofaş müzesi, Beyaz Murat 124, Bursa
Müze ve Sanat Galerisi, 2013’ün başından bu yana 50 bini aşkın ziyaretçiyi ağırladı.

ilk Murat 131, Tofaş müzesi, Bursa

Müzede, otomotiv sanayinin gelişimi, yüzlerce yıl öncesine ait bir tekerlekten yola çıkılarak canlı ve etkili bir anlatımla sunuluyor.

131 Kartal, Murat 131, Tofaş müzesi, Bursa, 1983 model

Şu anda saatlerin bin yıllara uzanan tarihini anlatan “Zaman Makineleri” sergisi ziyaretçilerin yoğun ilgisini görüyor. Halen devam eden sergide, Y. Mimar Naim Arnas koleksiyonuna ait, aralarında 100 yılı aşkın modellerin de bulunduğu, 1.800 adet saat ile saatçilerin kullandığı alet ve edevat (efemara) sergileniyor.

Fiat Uno, üretilen son Uno, Fiat Uno, Bursa, tofaş müzesi

Müzenin web sitesinden ilk üretilen Murat 124, son üretilen Uno gibi araçları da izleyebilir, güncel sergiler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konuyla ilgili bilgi veren Tofaş CEO’su Kamil Başaran “Tofaş, ‘bu topraklardan kazandığını yine bu topraklara vermek’ felsefesiyle hareket eden bir kurum. Bu nedenle Tofaş için Bursa’nın çok ayrı bir anlamı ve değeri var. Üretim gücümüzle Bursa ve Türkiye ekonomisine katkı sağlarken, Bursa’nın sosyal ve kültürel hayatına değer katmaya gayret ediyoruz. Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi ve Tofaş Sanat Galerisi de bu anlayışımızın en somut yansımaları. Müzemizle, binlerce yıllara dayanan araba sanayi gelişimine tanıklık etme imkânı sağlarken, Galerimizde açılan tematik sergilerle, Bursa halkına ve yolu Bursa’dan geçen sanatseverlere etkileyici deneyimler sunuyoruz. Antik Roma çağından günümüze hamam kültürünü ele alan ‘Eski Tas, Eski Hamam’ ile geçmişten günümüze oyuncakların gelişimini gözler önüne seren ‘Oyuncak’ sergilerinin ardından, Mayıs ayında açtığımız ‘Zaman Makineleri’ sergimiz de ziyaretçilerin yoğun ilgisini görüyor. Bugüne kadar zengin bir içerikle, 450 bini aşkın ziyaretçimize, farklı zaman ve kültürlere dair deneyimler yaşattığımız için mutluyuz.” dedi.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar