Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Sahibinden satılık ilk özel otoyol!

Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan,  Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantı yollarının özel bir şirket tarafından işletilmek üzere ihaleye çıkarılacağını açıkladı. Böylece Türkiye’de ilk kez bir otoyol özel bir şirket tarafından işletilecek.

İhale hazırlık çalışmalarının tamamlandığı, Yüksek Planlama Kurulu kararının çıktığı ve konunun Hazine Müsteşarlığında olduğu açıklandı.

Kuzey Marmara Otoyolu’nda Anadolu yakasında Akyazı-Paşaköy arası ile Avrupa yakasında Odayeri-Kınalı arası ihale için düşünülen yollar olarak belirlenmiş. Yıl sonuna tamamlanması beklenen ihale sonrası otoyolun kalan kısımlarında çalışmalar başlayacak. Yol tamamlandığı zaman Türkiye’de ilk kez bir otoyol özel bir şirket tarafından işletilecek. Otoyolda talep edilecek en yüksek fiyatlar ise şartlara göre her yıl değişecek.

Paralı otoyolda, bayramlarda ve özel günlerde ücretsiz geçiş için bir madde de şartnamede bulunacak fakat maddenin hiçbir bağlayıcılığı olmayacak. Otoyol idaresi isterse yolu trafiğe kapatabilecek, ücretsiz kullandırabilecek veya başka bir amaçla kullanabilecek.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar