Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Paralel Parkta Guiness Dünya rekorunu aynı kişi 2.kez kırdı

Paralel park yapmak sürücülerin genellikle başlarda en çok zorlandığı konulardan biri. Hepimiz yolda park etmeye çalışan bir otomobilin sürücüsüne “sağ yap” “topla” diyen kişiler görmüş ve sürücülerin birkaç kez başarısız olan denemesine tanık olmuşuzdur.

Paralel park, park etmiş iki aracın arasına aynı hizada park yapabilmenin genel adı. Artık otomobillerde park yardımcılarının sayesinde park etmek sorun olmaktan büyük ölçüde çıkmış bulunuyor. Yine de dar bir alana aracı en doğru şekilde park edebilmek iyi bir sürüş becerisi olarak görülüyor. Teknik aslında çok basit, fakat alan darlaştıkça gerektirdiği ustalık da artıyor.

Klasik olarak aracınızın arka kapısını, park edeceğiniz alanda önce bulunan aracın bagaj hizasına getirdiğinizde direksiyonu kırmaya başlayarak bir sinüs eğrisini takip ediyorsunuz. Biraz pratikle aslında herkesin başarabileceği bir teknik.

Fakat bir de başarması gerçekten zor olan en dar alanlara park etmek konusu var. Bu konuda Guiness Dünya Rekoru, bu yıl 13.10 cm lik bir mesafe ile kırıldı. Bir önceki rekor 2012 yılında yine aynı kardeşler – John Moffatt ve kardeşi Alaister- tarafından bir gün içerisinde elde edilmişti.  Park edilecek alan o kadar dar ki, standart geri gitme manevralarıyla park etmek imkansız. Bu nedenle aracı döndürerek ve hiçbir hasar oluşturmadan park etmek önem kazanıyor.

Bu Dünya Rekoru denemesinde, iki kardeş Mini Mayfair kullanmışlar. Aşağıdaki videoda nasıl başardıklarını kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar