"Modifiye Açılımı" isteyenler eylem yaptı

Konya’nın Akyokuş bölgesi dün gece ilginç bir olaya sahne oldu. Sosyal medya üzerinden bir araya gelen 100 araç sahibi toplanarak kendilerine haftasonu etkinlikleri için yer vermeyen yetkilileri protesto ettiler. Çoğunluğunu Tofaş Şahin araçların oluşturduğu grup, yol üzerinde toplanarak basın açıklaması yaptılar.

100 araçlık grup, yetkililerden yer istedi.

100 araçlık grup, yetkililerden yer istedi.

Grup adına açıklamayı yapan Bahadır Aslan, “Bu araçlar bizim çocukluk hayalimiz. Tek tutkumuz. Bizim yetkililerden isteğimiz haftasonları arkadaşlarla biraraya gelip toplanacağımız bir yer. Gerekirse orayı da belediye işletsin. Parasınıda verelim. Biz temiz insanlarız. Toplum içinde farklı algılansak da bu bizim tutkumuz. Bu kadar insanı görmemezlikten gelmesinler. Nasıl diğer araçların toplanacağı yer varsa, bizim de olmalı.” diye düşüncelerini ifade etti.

Yaklaşık 100 otomobilden oluşan konvoy, basın açıklamasının ardından korna çalarak dağıldı.

Araçları modifiyeli olduğu için ceza yiyen birçok modifiye tutkunu trafikte farklı problemler yaşadıklarını anlatıyorlar. Siz modifiye araçlara nasıl bakıyorsunuz? Modifiye bir otomobilin etrafında trafikte güvende hissedebiliyor musunuz? Görüşlerinizi bekliyoruz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar