Mercedes, uçak tasarlarsa..

Mercedes-Benz, motorlu ulaşımı Lufthansa ile yaptığı yeni anlaşma ile gökyüzüne taşıdı. Mercedes-Benz, havayolunun kısa ve orta büyüklükteki özel jetleri için kabin tasarlayacak. Mercedes’in aslında her tür tasarımla ilgilenen Stil bölümü hünerlerini konuşturmuş ve Retro görünümlü lüks bir çatı katını andıran ve kişiselleştirilebilen jetlerle Mercedes-Benz damgasını gökyüzüne de taşımışlar.

Mercedes tasarımı uçak kabini

Mercedes-Benz Stil Departmanının LLufthansa özel jet tasarımı

Mercedes-Benz Stil Departmanının LLufthansa özel jet tasarımı

Otomobil üreticilerinin uçak kabini tasarlaması yeni bir konu değil. Halen Singapur Havayolları’nın iç mekanında BMW imzası var.

Jetin camları karartılabiliyor veya touchscreen'e dönüşebiliyor

Jetin camları karartılabiliyor veya touchscreen’e dönüşebiliyor

Mercedes-Benz F015’teki touch screen kaplı camları hatırlıyor musunuz? Benzer bir teknoloji jetlerin camlarında kullanılmış. Camlar karartılabiliyor, touchscreen olarak kullanılabiliyor.

Lufthansa jetlerinde Maybach'ı aşan bir teknoloji ve konfor hakim.

Lufthansa jetlerinde Maybach’ı aşan bir teknoloji ve konfor hakim.

Otomobilden uçağa kabin tasarımı

Duyulara hitab eden saflık felsefemizi havacılık mühendisliği tarafına uygulamak çok heyecan verici bir deneyimdi diyor Mercedes-Benz tasarım başkanı Gordon Wagener. Jetlerde Maybach’ı geriden bırakacak ileri teknoloji ve konforu tanımlanırken “temiz formlar” duyusal yüzeyler” gibi ifadeler kullanılıyor.

İki firma üretim için bir plan hazırlamak için önce talebi değerlendirecekler. Lüks otel konforundaki uçuşlarla ilgilenebilecek pek çok iş adamı çıkacağından şüphemiz yok. Kimbilir belki, Mercedes-Benz’in Van Partner’ı olan ve hali hazırda jet kabin tasarımı da yapan türk firması DizaynVip belki bu alanda da marka ile işbirliğine gidebilir.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar